Scroll Top
tory dziewczyna z flagą

I nagrodę w kategorii „Aktywnie” otrzymała Beata Chabior za zdjęcie „Którędy w mazowieckie”

I nagrodę w kategorii „Aktywnie” otrzymała Beata Chabior za zdjęcie „Którędy w mazowieckie”

Flagowy konkurs Mazowsza

Mazowszanie poznają świat – robią to, podkreślając swoje regionalne pochodzenie, wyposażeni we flagi Mazowsza.

Ogłoszono zwycięzców konkursu „Podróże z flagą Mazowsza”, organizowanego od kilku lat przez Mazowiecką Regionalną Organizację Turystyczną i Agencję Rozwoju Mazowsza S.A., pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Celem konkursu było wzmocnienie tożsamości regionalnej, a także zachęcanie do aktywnego spędzania czasu i zainteresowania regionem – jego historią, naturą i atrakcjami turystycznymi.

Zadaniem uczestników konkursu było przesłanie zdjęcia flagi województwa mazowieckiego ze swojej wakacyjnej podróży. Na zdjęciach mogły się znaleźć ciekawe krajobrazy, zabytki, ale również wakacyjne wydarzenia kulturalne.

– Jesteśmy dumni z tego, jak dużo wspaniałych zdjęć z flagą Mazowsza otrzymaliśmy. To już kolejna edycja konkursu. W tym roku dostaliśmy ponad dwa razy więcej zgłoszeń, niż w poprzednim. W trakcie wakacji mieszkańcy Mazowsza tłumnie odwiedzali Punkty Informacji Turystycznej, bezpłatnie pobierając flagi. Zdjęcia przedstawiają przepiękne ujęcia i uwidoczniają dumę z bycia Mazowszanami. Przypomnę, że flaga Województwa Mazowieckiego czerpie swoje korzenie z Flagi Piastowskiej – jest to biały orzeł na czerwony tle, bez korony – mówi Izabela Stelmańska, prezes zarządu Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Wakacyjne fotografie można było przesyłać w dwóch kategoriach:

  • Podróże z flagą Mazowsza – Aktywnie,
  • Podróże z flagą Mazowsza – z Kulturą.

W puli nagród znajdowało się łącznie 15 000 złotych.

– Wybór zwycięzców spośród  rekordowej liczby nadesłanych prac nie należał do najłatwiejszych zadań. Każda z tych fotografii przedstawiała unikatową opowieść o pięknie i różnorodności Mazowsza, Polski i świata. Najważniejsze przesłanie, jakie płynie z tych zdjęć, to  duma z przynależności do wyjątkowej wspólnoty, pełnej historii i tradycji, jaką jest województwo mazowieckie. Taki był cel konkursu, żebyśmy jeszcze bardziej identyfikowali się z naszym regionem i bardzo nas cieszy jak pozytywnie mieszkańcy naszego województwa zareagowali na tę zabawę – mówi Artur Andrusiak, członek zarządu Agencji Rozwoju Mazowsza

W każdej z kategorii nagrodzono po trzy prace i po trzy wyróżniono.

Posty powiązane

error: Content is protected !!