Scroll Top
Izba Pamięci i Tradycji Rybackich w Serocku. Fot. MP

Izba Pamięci i Tradycji Rybackich w Serocku.
Fot. MP

Izba Pamięci i Tradycji Rybackich w Serocku.
Fot. MP

Weekend w Mazowieckiej Przystani

Promocja turystyki weekendowej w Regionie Jeziora Zegrzyńskiego to cel projektu, na który Lokalna Organizacja Turystyczna “Przystań w sercu Mazowsza” uzyskała dofinansowanie z Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Projekt skierowany jest głównie do mieszkańców Mazowsza, zwłaszcza aglomeracji warszawskiej, oraz turystów z innych rejonów.

W ramach projektu pn. „Weekend w Mazowieckiej Przystani” zaplanowano cztery bezpłatne wycieczki dla turystów i wizytę studyjną dla dziennikarzy, których głównym punktem będzie rejs statkiem po Jeziorze Zegrzyńskim. W trakcie rejsu będzie można wysłuchać gawędy kapitana o historii żeglugi na Bugu, Narwi i Jeziorze Zegrzyńskim. Na lądzie zaś zwiedzić m.in. Izbę Pamięci i Tradycji Rybackich w Serocku oraz Kompleks Wypoczynkowo-Rekreacyjny Nieporęt-Pilawa. Innymi słowy dzięki dofinansowaniu LOT “Przystań w sercu Mazowsza” będzie mogła zapewnić uczestnikom niezapomniane wrażenia podczas odkrywania uroków tego malowniczego obszaru i poznawania atrakcji turystycznych.

Niebagatelnym atutem projektu jest również fakt, że statek wycieczkowy będzie dostosowany dla osób z niepełnosprawnościami, co pozwoli na szeroką dostępność.

Bilety na wycieczki można było zdobyć, biorąc udział w konkursie, zorganizowanym przez Stowarzyszenie. Przez pięć kolejnych dni  czerwca na fanpage’u Organizacji publikowane były pytania dotyczące regionu. Uczestnicy zabawy rywalizowali, starając się odpowiedzieć na jak najwięcej z nich, przy okazji poszerzając swoją wiedzę o regionie. W pierwszych dniach lipca będzie można zawalczyć o pozostałych dwadzieścia kilka dwuosobowych biletów, warto więc śledzić fanpage Lokalnej Organizacji Turystycznej „Przystań w sercu Mazowsza” na Facebooku i konto na Instagramie.

Dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego, LOT “Przystań w sercu Mazowsza” ma nadzieję zachęcić zarówno lokalną społeczność, jak i turystów z dalszych rejonów do odkrywania uroku i bogactwa turystycznego Regionu Jeziora Zegrzyńskiego.

Więcej informacji na temat projektu i jego realizacji można znaleźć na witrynie Stowarzyszenia – zegrze.org, w zakładce Nasze projekty, gdzie przygotowano sekcję poświęconą projektowi. Można też śledzić fanpage Organizacji na Facebooku.

 

Źródło informacji: komunikat prasowy LOT

Posty powiązane

error: Content is protected !!