Scroll Top

Kultura i tożsamość

Clear Filters

Wiele emocji wzbudził panel ekspertów „Propagowanie i wdrażanie zdrowego odżywiania”, który odbył się pod koniec stycznia w siedzibie NIK w Warszawie. Pod takim hasłem zaplanowano także kontrolę, którą NIK przeprowadzi w najbliższych miesiącach.

Szkoła to ważne miejsce, nie tylko ze względu na naukę naszych dzieci, ale też ich żywienie.

Aktywność fizyczna i zwiększenie tętna służy poprawie naszej zdolności uczenia się poprzez zwiększenie zdolności mózgu do zapamiętywania – dowodzą nowe badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Kopenhadze.

Poznaliśmy daty, na które czekają wszyscy miłośnicy wyścigów konnych w Polsce. Sezon wyścigowy 2024 rozpocznie się 20 kwietnia na Torze Służewiec w Warszawie i potrwa do 17 listopada.

W kraju narastało niezadowolenie – szczególnie skierowane w kierunku Moskwy. Polakom zależało na odrodzeniu kraju w granicach przedrozbiorowych.

Aż 96 proc. czasu spędzonego w internecie ludzie poświęcają na wszystko, tylko nie konsumowanie informacji. Za bardzo rozdmuchaliśmy informacje o bańkach informacyjnych i dezinformacji – powiedziała PAP prof. Magdalena Wojcieszak z Uniwersytetu Kalifornijskiego.

Badania potwierdzają, że brak otyłości, odpowiednia dieta, codzienna aktywność fizyczna – to 93 proc. mniej cukrzycy, 50 proc. mniej zawałów i nowotworów.

error: Content is protected !!