Scroll Top

Kartka z kalendarza

Clear Filters

W kraju narastało niezadowolenie – szczególnie skierowane w kierunku Moskwy. Polakom zależało na odrodzeniu kraju w granicach przedrozbiorowych.

Sejm wskazał dziewięciu patronów dla nowego roku, a Senat – pięciu.

Miesiąc Powstania Listopadowego z 1830 roku. Jak zapamiętamy listopad z tego roku? W przeszłości nie był to miesiąc łatwy.

Kiedy Polska przetrwa? Jak urządzić rząd bez przymiotników dla całej Polski? Kiedy jest kryzys parlamentaryzmu? Poczytajmy, wszystko aktualne…

Oddech spowalnia. Krew zaczyna pomału odpływać, a ciało blednie. Rysy twarzy wyostrzają się. Proces umierania zwany agonią może trwać nawet 48 godzin.

W rocznicę porwania księdza Jerzego Popiełuszki wspominamy tych duchownych, którzy wykazali szczególnie wielki patriotyzm.

– To wydarzenie chwyta mnie za serce. Takie muzeum to spełnienie marzenia prezydenta Lecha Kaczyńskiego – powiedział Andrzej Duda, prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, podczas uroczystej inauguracji siedziby Muzeum Historii Polski zlokalizowanego na terenie warszawskiej Cytadeli.

Wczorajszą mszę świętą podczas Jasnogórskich Dożynek celebrował ksiądz biskup Piotr Sawczuk z Drohiczyna. Starostami dożynek byli Paweł i Dorota Krychniakowie z Lipiec Reymontowskich, którzy uczestniczyli w ceremonii dziękczynienia za plony wraz z dziećmi.

Ten komunikat nadany przez Polskie Radio rano 1 września 1939 słuchacze przyjmowali z niedowierzaniem: wszyscy wiedzieli o międzynarodowych umowach, chroniących Polskę.

error: Content is protected !!