Scroll Top
Krzysztof Jurgiel

Krzysztof Jurgiel
Fot. Facebook

Krzysztof Jurgiel
Fot. Facebook

Dlaczego Krzysztof Jurgiel nie chce już być członkiem PiS?

Złożona przez Krzysztofa Jurgiela rezygnacja z członkostwa w PiS to wynik rozczarowania tym ugrupowaniem.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński przeczyta w rezygnacji właśnie o tym, że kierowane przez niego ugrupowanie – w ocenie obecnego europosła Krzysztofa Jurgiela – odeszło od swoich założeń.

Krzysztof Jurgiel uważa, że utrata przez PiS większości w Sejmiku Województwa Podlaskiego jest „skutkiem braku dialogu i utraty zaufania społecznego”, a „Aby zyskać mandat społeczny PiS musi powrócić do swoich korzeni – pracy programowej, dyskusji wewnątrz własnego obozu, otwarcia na różne środowiska, słuchania swoich działaczy”.

Tymczasem, jak stwierdza Kzysztof Jurgiel, „regionalni działacze PiS błyskawicznie zaczęli pomawiać mnie o takie postępowanie lub właściwości, które poniżyły mnie w opinii publicznej lub naraziły na utratę zaufania”, a prezes partii „zamiast wysłuchać mojej opinii i rozważyć jakość podsuwanych mu argumentów zawiesił moje członkostwo w PiS” – co naruszyło dobra osobiste, ale i statut partii.

Stąd decyzja Krzysztofa Jurgiela, który zarazem oznajmia:

„Nie zamierzam przyzwalać na takie postępowanie a moja rezygnacja z członkostwa w PiS nie stanowi oświadczenia o wycofaniu się z życia publicznego”.

Ponieważ sytuacja w kraju jest coraz poważniejsza, Krzysztof Jurgiel zachęca do współpracy „wszystkich ludzi prawicy o rzeczywiście prawicowych wartościach i poglądach”.

Całe pismo skierowane przez Krzysztofa Jurgiela do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego

 

Czytaj też:

Jurgiel o zawieszeniu w prawach członka PiS: Czuję się zniesławiony

Posty powiązane

error: Content is protected !!