Wincenty Witos wśród uczestników uroczystości w Wierzchosławicach z okazji rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku zwanej "cudem nad Wisłą", 1930 r.
Fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe
Wincenty Witos wśród uczestników uroczystości w Wierzchosławicach z okazji rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku zwanej "cudem nad Wisłą", 1930 r.
Fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe
Instytut im. Witosa wymaga pracy w sejmowej podkomisji
Sejmowa komisja postanowiła powołać komisję nadzwyczajną, która będzie pracować nad projektem PSL, przewidującym powstanie instytutu naukowego podległego MRiRW.
Komisja Edukacji i Nauki przeprowadziła pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o Instytucie imienia Wincentego Witosa.
Uzasadnienie projektu przedstawiła poseł Bożena Żelazowska (PSL-TD), reprezentująca pomysłodawców projektu.
Projekt dotyczy utworzenia Instytutu imienia Wincentego Witosa jako instytutu badawczego nadzorowanego przez ministra właściwego do spraw rolnictwa, którego celem działalności ma być popularyzacja wiedzy o Wincentym Witosie, prowadzenie badań historycznych oraz szerzenie świadomości o zbrodniach totalitarnych XX wieku.
Po zakończeniu pierwszego czytania Komisja powołała podkomisję nadzwyczajną, do której skierowała przedstawiony projekt. Przewodniczącym podkomisji został poseł Wiesław Różyński (PSL).
W posiedzeniu uczestniczyli: sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej – Henryk Kiepura oraz podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Adam Nowak.
Z pewnością powołana podkomisja będzie miała dużo do zrobienia.
Więcej o projekcie:














