Scroll Top
witos

Wincenty Witos wśród uczestników uroczystości w Wierzchosławicach z okazji rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku zwanej "cudem nad Wisłą", 1930 r.
Fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe

Wincenty Witos wśród uczestników uroczystości w Wierzchosławicach z okazji rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku zwanej "cudem nad Wisłą", 1930 r.
Fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe

Instytut im. Witosa wymaga pracy w sejmowej podkomisji

Sejmowa komisja postanowiła powołać komisję nadzwyczajną, która będzie pracować nad projektem PSL, przewidującym powstanie instytutu naukowego podległego MRiRW.

Komisja Edukacji i Nauki  przeprowadziła pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o Instytucie imienia Wincentego Witosa.

Uzasadnienie projektu przedstawiła poseł Bożena Żelazowska (PSL-TD), reprezentująca pomysłodawców projektu.

Projekt dotyczy utworzenia Instytutu imienia Wincentego Witosa jako instytutu badawczego nadzorowanego przez ministra właściwego do spraw rolnictwa, którego celem działalności ma być popularyzacja wiedzy o Wincentym Witosie, prowadzenie badań historycznych oraz szerzenie świadomości o zbrodniach totalitarnych XX wieku.

Po zakończeniu pierwszego czytania Komisja powołała podkomisję nadzwyczajną, do której skierowała przedstawiony projekt. Przewodniczącym podkomisji został poseł Wiesław Różyński (PSL).

W posiedzeniu uczestniczyli: sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej – Henryk Kiepura oraz podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Adam Nowak.

Z pewnością powołana podkomisja będzie miała dużo do zrobienia.

Więcej o projekcie:

Posłowie PSL chcą mieć instytut naukowy im. Witosa

 

 

Posty powiązane

error: Content is protected !!