Scroll Top
palacz deszcz

Gdyby zatrzymana kontrabanda trafiła do nielegalnego obrotu, budżet państwa straciłby niemal 13 mln zł.
Fot. NoName_13 z Pixabay

Gdyby zatrzymana kontrabanda trafiła do nielegalnego obrotu, budżet państwa straciłby niemal 13 mln zł.
Fot. NoName_13 z Pixabay

MF: Ponad pół miliona paczek papierosów zamiast torfu. KAS udaremniła przemyt papierosów

Podlaska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) udaremniła przemyt 520 tys. paczek papierosów. Kontrabanda była ukryta w ciężarówce zatrzymanej do kontroli w Budzisku, przy polsko-litewskiej granicy.

Kierowca deklarował, że wiezie do Francji ładunek torfu. Gdyby przechwycone papierosy trafiły do obrotu, budżet państwa straciłby niemal 13 mln zł.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z podlaskiej KAS skontrolowali łotewską ciężarówkę w pobliżu polsko-litewskiej granicy w Budzisku. Kierowca zachowywał się nerwowo, deklarował, że wiezie do Francji ładunek torfu. Samochód został prześwietlony skanerem RTG. W naczepie zamiast deklarowanego torfu znajdowało się 520 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariuszy wspierała Hera, owczarek belgijski wyszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych.

Gdyby zatrzymana kontrabanda trafiła do nielegalnego obrotu, budżet państwa straciłby niemal 13 mln zł. Prokuratura Rejonowa w Suwałkach nadzoruje śledztwo wobec kierowcy ciężarówki. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara pobawienia wolności do 10 lat.

Źródło informacji: MF; PAP MediaRoom

Posty powiązane

error: Content is protected !!