Scroll Top
sejm obrady sala

Wkrótce sesja wprowadzająca dla nowo wybranych posłów X kadencji.
Fot. Łukasz Błasikiewicz/KancelariaSejmu

Wkrótce sesja wprowadzająca dla nowo wybranych posłów X kadencji.
Fot. Łukasz Błasikiewicz/KancelariaSejmu

Sesja wprowadzająca dla nowo wybranych posłów X kadencji

26 października br. (czwartek), o godz. 13.00 w Sali Kolumnowej odbędzie się uroczystość wręczenia nowym posłom zaświadczeń o wyborze.

25 i 26 października (środa-czwartek) w gmachu Sejmu odbędzie się sesja szkoleniowo-informacyjna dla nowo wybranych posłów.

W Sali Posiedzeń Sejmu w środę, w godz. 11:00–16:40, przedstawiciele Kancelarii Sejmu przedstawią posłom elektom w formie seminarium (wykładów) m.in. zasady organizacji prac Sejmu, przebieg procesu legislacyjnego oraz warunki wykonywania mandatu poselskiego. Wśród poruszonych tematów znajdzie się m.in. procedura głosowań, ograniczenia publicznej, zawodowej i gospodarczej działalności posłów, formy współpracy międzynarodowej Sejmu i sprawy związane z tworzeniem oraz funkcjonowaniem biur poselskich.

Podczas czwartkowej sesji na sali plenarnej, zaplanowanej w godz. 9:00–12:30, przedstawiciel Straży Marszałkowskiej przedstawi posłom rolę i zadania tej formacji. Przedstawiciele ABW zapoznają posłów z zasadami ochrony informacji niejawnych, a pracownicy Kancelarii Sejmu z zasadami ochrony danych osobowych w pracy posła. Seminarium zakończy wykład na temat cyberbezpieczeństwa, wygłoszony przez przedstawiciela Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej.

Równolegle, w kilku miejscach Sejmu, m.in. w tzw. Starym Domu Poselskim (bud. “K”) oraz Nowym Domu Poselskim (bud. “F”) zorganizowane zostaną przez poszczególne komórki organizacyjne Kancelarii Sejmu punkty konsultacyjne, gdzie posłowie elekci będą mogli uzyskać szczegółowe informacje dotyczące wielu spraw związanych z rozpoczęciem wykonywania mandatu poselskiego. Pomocą będą im służyć pracownicy Kancelarii Sejmu z Biura Obsługi Posłów, Biura Finansowego, Sekretariatu Posiedzeń Sejmu, Gabinetu Marszałka Sejmu, Biura Analiz Sejmowych i Biura Administracyjnego. Punkty konsultacyjne będą czynne w środę w godz. 9:00–18:30 i w czwartek w godz. 9:00–16:00.

 

Źródło informacji: Centrum Informacyjne Sejmu; PAP MediaRoom

Posty powiązane

error: Content is protected !!