Ministrowie spotkają się, aby omówić postępy w zakresie działań na rzecz klimatu na świecie, w związku z obchodami 10. rocznicy Porozumienia paryskiego.
Fot. Gerd Altmann z Pixabay
Ministrowie spotkają się, aby omówić postępy w zakresie działań na rzecz klimatu na świecie, w związku z obchodami 10. rocznicy Porozumienia paryskiego.
Fot. Gerd Altmann z Pixabay
UE, Kanada i Chiny współorganizują 9. spotkanie ministerialne na temat działań w dziedzinie klimatu
Dziś i jutro Komisarz ds. Klimatu, Zerowej Emisji Netto i Czystego Wzrostu Wopke Hoekstra, Minister Środowiska i Zmian Klimatu Kanady Julie Dabrusin oraz Minister Ekologii i Środowiska Chin Huang Runqiu współorganizują 9. Konferencję Ministrów w sprawie Działań na rzecz Klimatu w Toronto w Kanadzie.
W spotkaniu ministrów z krajów G20 i innych kluczowych stron negocjacji klimatycznych ONZ będą uczestniczyli ministrowie, którzy poczynili postępy w międzynarodowych działaniach na rzecz klimatu.
W piątkowy wieczór ministrowie spotkają się nieformalnie, aby omówić postępy poczynione w zakresie działań na rzecz klimatu na świecie, w związku z obchodami 10. rocznicy Porozumienia paryskiego.
W sobotę 1 listopada komisarz Hoekstra otworzy spotkanie ministerialne, wygłaszając przemówienie w obecności Sekretarza Wykonawczego UNFCCC i Szefa Negocjacji Prezydencji COP30.
Po przemówieniach otwierających odbędą się sesje tematyczne poświęcone kluczowym kwestiom politycznym z programu COP30, takim jak mobilizacja finansów i budowanie potencjału w celu przyspieszenia przejścia na gospodarkę niskoemisyjną oraz wdrażanie działań adaptacyjnych i łagodzących poprzez współpracę międzynarodową.
Przy okazji wydarzenia komisarz Hoekstra odbędzie dwustronne spotkania z kanadyjską minister środowiska i zmian klimatycznych Julie Dabrusin oraz ministrem rolnictwa, rybołówstwa i środowiska Palau Stevenem Victorem.
Źródło informacji: komunikat prasowy Komisji Europejskiej














