Scroll Top
konferencja

Bank Gospodarstwa Krajowego zaangażował się w europejską inicjatywę niebieskiego ładu.
Fot. PAP

Bank Gospodarstwa Krajowego zaangażował się w europejską inicjatywę niebieskiego ładu.
Fot. PAP

BGK: woda to życie, dlatego zaangażowaliśmy się w europejską inicjatywę Blue Deal

Problem z wodą nie jest tylko problemem polskim. Dlatego Bank Gospodarstwa Krajowego zaangażował się w europejską inicjatywę niebieskiego ładu.

Niebieski ład – Blue Deal na poziomie europejskim ma w przyszłości zagospodarować tematy związane z wodą i wesprzeć, podnieść rangę gospodarki wodnej i zarządzania zasobami wodnymi w Europie.

Zainicjowany przez BGK projekt „Idea 3W: woda, wodór, węgiel” oraz organizowany corocznie Kongres 3W stanowi okazję do rozmów pomiędzy środowiskiem naukowym, administracją, samorządami oraz sektorem finansowym.

– Woda jest jednym z obszarów, które są niezwykle istotne dla rozwoju społeczno-gospodarczego Polski i jako bank rozwoju widzimy potrzebę wspierania takich inicjatyw. Stąd m.in. narodziła się inicjatywa 3W: woda, wodór, węgiel. Woda, nie bez powodu, znajduje się tutaj na pierwszym miejscu – mówi Marta Saracyn, menedżer ds. strategii ryzyka ESG w BGK, podczas Kongresu 3W, który odbywał się w dniach 27-28 listopada w Warszawie.

Bank Gospodarstwa Krajowego wspólnie z wiodącymi polskimi uczelniami oraz instytutami naukowymi powołał również Interdyscyplinarne Centrum Innowacji 3W, którego misją jest tworzenie przyjaznego ekosystemu, usprawniającego proces komercjalizacji innowacyjnych rozwiązań w obszarach wody, wodoru i węgla.

 

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Posty powiązane

error: Content is protected !!