Scroll Top
pole

Fot.: UMWŁ

Fot.: UMWŁ

Łódzkie: ponad 22 mln na budowę dróg dojazdowych do pól

Samorząd województwa łódzkiego przeznaczy w tym roku ponad 22 miliony zł na budowę i modernizację 114 kilometrów dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Pieniądze otrzyma ponad 150 gmin i powiatów z regionu.

Nabór wniosków o przyznanie dofinansowań trwał do 31 stycznia br., a umowy na dofinansowanie inwestycji z samorządami z województwa zostaną podpisane jeszcze w tym miesiącu, na zadania, które mają być realizowane do końca października. Zarząd województwa łódzkiego przyznał łącznie ponad 22 mln zł na wykonanie 114 km dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

– Wszystkie samorządy, które wystąpiły o wsparcie, otrzymają je. To ważne zadanie samorządu województwa łódzkiego. Każdego roku pomagamy rolnikom, bo chcemy, by mogli jak najszybciej dojechać do swoich pól, a produkty rolne jak najszybciej mogły trafić do konsumentów – powiedział Andrzej Górczyński, członek zarządu województwa łódzkiego.

Urząd marszałkowski województwa łódzkiego ocenił, że zadanie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród samorządów z regionu. Dzięki tym pieniądzom co roku utwardzane są setki kilometrów dróg na terenach wiejskich.

W 2022 r. samorząd województwa łódzkiego przyznał ponad 21 mln zł na 125 km dróg dojazdowych do pól; w 2021 r. – prawie 23 mln zł w sumie na 152 km dróg; w 2020 – ponad 21 mln na 119 km jezdni, a w 2019 na ten cel poszło ponad 17,5 mln.

Informacje na temat zasad przyznawania środków dostępne są na stronie Urzędu Marszałkowskiego w zakładce Rolnictwo.

 

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Posty powiązane

error: Content is protected !!