Scroll Top
tor wyścigowy

Fot. Totalizator Sportowy

Fot. Totalizator Sportowy

Otwarcie Sezonu, Gala Derby, Wielka Warszawska kalendarz dni wyścigowych na Torze Służewiec

Poznaliśmy daty, na które czekają wszyscy miłośnicy wyścigów konnych w Polsce. Sezon wyścigowy 2024 rozpocznie się 20 kwietnia na Torze Służewiec w Warszawie i potrwa do 17 listopada.

Na kibiców czeka m.in. Ladies Day, Gala Derby, a w październiku słynna Wielka Warszawska. Łącznie w sezonie 2024 na Torze Służewiec odbędzie się 46 dni wyścigowych i niemal 400 gonitw.

Sezon wystartuje 20 kwietnia (sobota) na Torze Służewiec, a dzień później oczy wyścigowej Polski zwrócone będą na Wrocław, gdzie ruszą pierwsze gonitwy na Torze Partynice. Na obu obiektach odbędzie się łącznie 58 dni wyścigowych – 46 na Torze Służewiec i 12 we Wrocławiu. Kolejne cztery dni z wyścigami konnymi planowane są latem na Hipodromie Sopot.

Zapisz kluczowe daty

W kalendarzu wyścigowym Toru Służewiec jak zwykle nie zabraknie dat, które powinni zapisać sobie wszyscy fani gonitw na zielonej bieżni. Podczas Otwarcia Sezonu (20 kwietnia) odbędzie się wyścig o Nagrodę Strzegomia, który zainauguruje tzw. Drogę do Derby. Cykl ten obejmie także wyścig o Nagrodę Westminster Rulera, który zostanie rozegrany 18 maja podczas Ladies Day. W tym dniu zainaugurujemy tegoroczny cykl Women Power Series. Jest to wyjątkowa seria gonitw tylko dla kobiet, która odbędzie się na Torze Służewiec już po raz piąty. Ostatnim przystankiem na Drodze do Derby jest wyścig o Nagrodę Iwna. Odbędzie się on 16 czerwca w ramach Dnia Dyplomacji.

7 lipca to Gala Derby, podczas której będziemy świadkami wyścigu o błękitną wstęgę, czyli Westminster Derby. Będzie to okrągła, 80. edycja tej najbardziej prestiżowej gonitwy dla trzyletnich koni pełnej krwi angielskiej na Torze Służewiec.

W sierpniu na Torze Służewiec rządzić będą konie czystej krwi arabskiej. 25 sierpnia, podczas Dnia Arabskiego, odbędą się m.in. gonitwy Sheikh Zayed Bin Sultan Al Nahyan – Nagroda Europy oraz Traf Warsaw Mile.

W ostatni weekend wakacji (31 sierpnia) rozegrana zostanie gonitwa charytatywna Westminster Charity Race.

6 października w Warszawie należeć będzie z kolei do Królowej Służewieckich Gonitw. Mowa oczywiście o Wielkiej Warszawskiej, która po raz 79. odbędzie się na Torze Służewiec. Do dziś ta gonitwa stanowi jeden z wyznaczników warszawskiej tożsamości.

Z wyścigami pożegnamy się na Torze Służewiec 17 listopada.

Wyścigowe serce Polski

W sezonie 2024 na Torze Służewiec rozegranych zostanie 238 gonitw dla koni pełnej krwi angielskiej, 112 dla koni arabskich czystej krwi, 16 dla kłusaków francuskich oraz siedem gonitw płotowych.

Na wszystkich kibiców czeka więc mnóstwo sportowych emocji, których początek już 20 kwietnia podczas Otwarcia Sezonu.

Unikalne miejsce

Tor Służewiec to nie tylko sportowe emocje, ale też niezwykłe miejsce na mapie Warszawy, dające możliwość spędzenia czasu w sposób unikalny, niedostępny nigdzie indziej w Polsce. Wspaniała przedwojenna architektura, przestronne tereny zielone i piękne konie w sercu stolicy – to wszystko tworzy niepowtarzalny klimat. Dzięki temu przez cały sezon Tor Służewiec przyciąga tysiące kibiców, a w najważniejsze dni wyścigowe także znanych gości ze świata biznesu, kultury i sportu.

Nieodłącznym elementem Toru Służewiec jest też moda. Wyścigi konne to znakomita okazja dla osób lubiących eksperymentować ze strojem, aby zaprezentować się w nieszablonowych, wyjątkowych stylizacjach.

 

Źródło informacji: Totalizator Sportowy; PAP MediaRoom

Posty powiązane

error: Content is protected !!