Scroll Top

Rolnictwo

Clear Filters

Dziś Unia Europejska wypłaciła 2,967 miliarda euro za pośrednictwem funduszu modernizacyjnego na wsparcie 39 projektów energetycznych w 10 państwach członkowskich UE.

W 2023 r. rzeczywiste spożycie indywidualne (AIC) na mieszkańca wyrażone w standardach siły nabywczej (PPS) wahało się od 70% do 138% średniej UE w 27 krajach UE.

PROW 2014-2020 – wydłużony jeszcze o dwa lata i zasadę płatności n+3 – zbliża się do końca.

Powierzchnia wykorzystywana do ekologicznej produkcji rolnej w UE stale rośnie i w 2022 r. osiągnęła 16,9 mln ha (ha), w porównaniu z 15,9 mln ha w 2021 r. i 14,7 mln ha w 2020 r.

Ostatnie propozycje zmian – obejmujące już wnioski składane w trwającej od marca kampanii 2024 – przedstawiło MRiRW. Oprócz nowego ekoschematu, polegającego na ugorowaniu, wprowadzono zmiany doprecyzowujące oraz o charakterze technicznym.

Minister Czesław Siekierski spotkał się dziś z przedstawicielami sadowników z województwa mazowieckiego podczas uroczystości otwarcia Przetwórni Suszów Owocowych Rajpol w Bielanach.

Pewnie tak, skoro w tym roku wydaliśmy więcej, niż zapowiadano, że wydamy. Czy ktoś panuje nad stanem kasy w ARiMR? Czy to możliwe, że przekroczono dostępne limity środków za 2023 rok?

Czy wiemy już wszystko o Mazowieckiem? To niemożliwe! Największe polskie województwo nadal skrywa mnóstwo tajemnic i zaskakujących, nieodkrytych miejsc. Wciąż istnieją zakątki znane jedynie nielicznym odkrywcom, a co więcej, nieustannie powstają nowe atrakcje.

error: Content is protected !!