Scroll Top
MRiRW

Budynek MRiRW
Fot. Pawel Kierzkowski - Praca własna, CC BY-SA;wikimedia.org

Budynek MRiRW
Fot. Pawel Kierzkowski - Praca własna, CC BY-SA;wikimedia.org

A jednak Telus

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział w radiowym wywiadzie, że powoła dziś Roberta Telusa na stanowisko ministra rolnictwa.

Jak stwierdził prezydent, sprawy dotyczące rynku zboża były omawiane podczas spotkania ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego  z premierem Mateuszem Morawieckim, prezydent Duda rozmawiał też o tym z premierem Morawieckim.

Jak stwierdził, kwestie te są ważne dla rządu, chociaż – jak mu to pokazał na wykresach premier – cena zboża nie jest wcale niska, rok temu o tej porze była niższa.

– Ono było rzeczywiście bardzo drogie, był taki pik, pod koniec ubiegłego roku – przyznał prezydent i podkreślił, że był to jednak tylko skok, wręcz o charakterze spekulacyjnym.

A czego mogą się spodziewać rolnicy?

– Lepszego uregulowania tych zagadnień – mówił prezydent. W ubiegłym roku po raz pierwszy spotkaliśmy się z tymi zagadnieniami i mamy z tych doświadczeń wnioski. Będą mogły być wprowadzone mechanizmy, które zapobiegną tym działaniom, przede wszystkim działaniom spekulacyjnym, bo to jest dla rolników najtrudniejsze – dodał.

Prezydent zapowiedział powołanie dziś na ministra rolnictwa posła Roberta Telusa.

Dziś zapowiedziano też konferencję prasową, podsumowującą pracę ministra Henryka Kowalczyka.

Trzeba dodać, że doradcą etatowym prezydenta jest Barbara Fedyszak-Radziejowska. W Kancelarii Prezydenta działa m.in. Biuro Dialogu, Samorządu i Rozwoju z dyrektorem Pawłem Janikiem i zastępcami dyrektora: Izabelą Bogucką i Grażyną Wereszczyńską.

W Narodowej Radzie Rozwoju ustytuowano powołaną 16 grudnia 2020 r. Radę ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich, której przewodnictwo objął poseł Jan Krzysztof Ardanowski, od 20 czerwca 2018 r. do 6 października 2020 r. minister rolnictwa i rozwoju wsi.

 

Czytaj też: Telus zastąpi Kowalczyka?

Posty powiązane

error: Content is protected !!