Scroll Top
euro symbol zieleń

Oprócz ARiMR jest 41 beneficjentów pomocy technicznej PROW.
Fot. Gerd Altmann z Pixabay

Oprócz ARiMR jest 41 beneficjentów pomocy technicznej PROW.
Fot. Gerd Altmann z Pixabay

ARiMR weźmie resztki z pomocy technicznej PROW

Przygotowano projekt rozporządzenia, które umożliwi wykorzystanie przez ARiMR środków, których nie wykorzystają pozostali beneficjenci pomocy technicznej na końcowym etapie realizacji PROW.

Jak podano w uzasadnieniu, to ARiMR ma największe wydatki, „co jest zrozumiałe z uwagi na zadania, jakie realizuje w ramach PROW – wdraża większość działań oraz pełni funkcję agencji płatniczej (oprócz zadań związanych z przyznawaniem pomocy dla większości działań, realizuje m.in. procesy księgowania i płatności dla wszystkich działań)”.

Dlatego „środki, które zostaną objęte wnioskami o płatność, które zostaną złożone w ARiMR przed dniem wejścia w życie projektowanej zmiany i ARiMR nie zdąży ich rozparzyć przed tym dniem, czyli poinformować beneficjentów o wysokości pomocy technicznej, jaka zostanie im wypłacona, bądź odmowie jej wypłaty, powiększą limit ARiMR w Schemacie I pomocy technicznej, jeżeli poniesione koszty, na pokrycie których te środki miały zostać wypłacone, zostaną uznane przez ARiMR za niekwalifikowalne”.

Dla ARiMR zostanie określony nowy termin na złożenie wniosku o przyznanie pomocy technicznej, późniejszy niż obecnie obowiązujący 29 listopada 2024 r., oraz wniosku o płatność, późniejszy niż obecnie obowiązujący 15 września 2025 r.

Projektowane rozporządzenie ma wejść w życie 15 sierpnia 2025 r., beneficjenci mają czas na złożenie wniosków o płatność do 14 sierpnia 2025 r. Zatem do tego dnia środki dostępne dla nich w ramach przyznanych im limitów nie staną się środkami ARiMR.

Oprócz ARiMR jest 41 beneficjentów pomocy technicznej PROW.

Posty powiązane

error: Content is protected !!