Fot. grupaazoty.com
Fot. grupaazoty.com
Azoty już nie chcą do Orlenu
Jak twierdzą, same się zrestrukturyzują.
Najpierw w rankingu Top Marka 2023 Grupa Azoty zastała uznana najsilniejszą marką w branży chemicznej.
Potem podano, że w III kwartale Grupa odnotowała wzrost popytu w Segmencie Agro, a także częściowo w Segmencie Chemia. Konsekwencjami był wzrost wolumenu produkcji oraz spadek zapasów nawozów. Ceny większości produktów spółek Grupy Kapitałowej były na niższym poziomie niż przed rokiem, średnio o 52%.
Wreszcie wczoraj podjęto uchwałę w zakresie podjęcia rozmów z Orlen S.A. w kierunku zaprzestania działań dotyczących potencjalnej akwizycji Grupy Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A.
Czy to kres podjętych w czerwcu rozmów o konsolidacji?
Więcej:
Azoty skorzystają na przejęciu przez Orlen?
– Zakończone przez zewnętrzną firmę doradczą analizy, uwzględniające uwarunkowania rynkowe i płynące z nich jednoznaczne rekomendacje o charakterze strategicznym, nie dają podstaw do kontynuowania rozmów dotyczących potencjalnej akwizycji Grupy Azoty Puławy przez Orlen S.A. Kontynuujemy dalsze, szersze analizy, które pozwolą opracować kolejne działania prowadzące do powrotu grupy kapitałowej na ścieżkę odbudowy jej wartości rynkowej. Równolegle realizujemy działania nastawione na dalszą optymalizację naszych biznesów oraz kontynuujemy rozmowy z instytucjami finansującymi. Stale monitorujemy rynek i dostosowujemy produkcję do aktualnego zapotrzebowania, które sukcesywnie w ostatnich miesiącach rośnie – Azoty publikują taką ocenę sytuacji Marka Wadowskiego, wiceprezesa zarządu Grupy Azoty S.A.