Scroll Top
Bialkowski


Jan Białkowski jako wiceminister
Fot. gov.pl


Jan Białkowski jako wiceminister
Fot. gov.pl

Białkowski za Malickiego?

Takie są nieoficjalne informacje.

Oficjalna jest taka, że na stronie internetowej KOWR nie ma już Jacka Malickiego, jednego z (aktualnie) trzech zastępców dyrektora generalnego KOWR.

Jacek Malicki – jak głosił jego życiorys ze strony KOWR – „Od 2007 r. do sierpnia 2017 r. sprawował funkcję dyrektora lub zastępcy dyrektora Oddziału Terenowego Agencji Nieruchomości Rolnych w Warszawie, z przerwą w 2013 r. na pełnienie obowiązków dyrektora OT ANR w Szczecinie. Od początku powołania KOWR był zastępcą dyrektora OT w Warszawie”.

„Przerwa” w pobycie na Mazowszu była przeznaczona na godzenie z ANR, poprzedniczką KOWR, rolników protestujących w Szczecinie. Zaprzyjaźnił się z protestującymi tak bardzo, że kiedy nieoczekiwanie odwołano go przed upływem terminu tego „zesłania”, protestowali wcześniej protestujący.

Jan Białkowski też wywodzi się ze szczecińskich protestujących. W latach 2019–2020 był zastępcą dyrektora generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, w 2020 pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Nie podano, czy zmiana ma związek z protestami, aktualnie trwającymi w Szczecinie.

Nie wiadomo też, czy to ostatnia zmiana w KOWR, jaka jest szykowana.

Więcej o proteście:

Zamiast okrągłego stołu będzie marsz gwiaździsty na Warszawę? 

Posty powiązane

error: Content is protected !!