Scroll Top
Siekierski i Gembicka

Nowymi wiceministrami rolnictwa mają zostać: Stefan Krajewski, Michał Kołodziejczak, Jacek Czerniak i Adam Nowak.
Fot. gov.pl/MRiRW

Nowymi wiceministrami rolnictwa mają zostać: Stefan Krajewski, Michał Kołodziejczak, Jacek Czerniak i Adam Nowak.
Fot. gov.pl/MRiRW

Czesław Siekierski na czele MRiRW

Prezydent RP Andrzej Duda dokonał dziś zaprzysiężenia rządu premiera Donalda Tuska.

Po uroczystościach w Pałacu Prezydenckim i w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów nowy szef resortu Czesław Siekierski został przywitany w resorcie rolnictwa przez ustępującą minister Annę Gembicką.

Wyzwania

– Wyzwania, które są przed nami są porównywalne do tych, które były przed naszym wejściem do Unii Europejskiej – podkreślił nowy minister rolnictwa i rozwoju wsi Czesław Siekierski podczas pierwszego spotkania z dziennikarzami w resorcie rolnictwa.

Minister zwrócił uwagę, że obecna sytuacja jest jednak znacznie trudniejsza. Nowe wyzwania wynikają z tego, że Ukraina pod względem rynkowym i ekonomicznym jest już obecna w Unii Europejskiej.

Kwestia otwarcia rynku

– Całkowite i szybkie otwarcie rynku dla Ukrainy byłoby zabójcze dla wielu gospodarstw w Polsce, gdyż polskie rolnictwo wobec skali i możliwości produkcji rolnej w Ukrainie nie jest przygotowane, aby wytrzymać taką konkurencję – stwierdził nowy szef resortu rolnictwa.

Minister Czesław Siekierski zwrócił ponadto uwagę, że Ukraina nie wypełnia jeszcze standardów produkcji rolnej, jakie obowiązują w Unii Europejskiej.

Jednocześnie minister podkreślił, że wielkość ukraińskiej produkcji i jej skala jest zbawienna dla świata, który wciąż potrzebuje dużej ilości żywności.

Praca nad budżetem

Minister Czesław Siekierski zapowiedział również, że w najbliższą sobotę i niedzielę będą trwały intensywne prace nad budżetem.

Dodał jednocześnie, że złożył do premiera Donalda Tuska cztery wnioski o powołanie wiceministrów.

 

Źródło informacji: gov.pl/MRiRW

Posty powiązane

error: Content is protected !!