Scroll Top
Minister Robert Telus wraz z odznaczonymi pszczelarzami w Maleńcu (fot. MRiRW)

Minister Robert Telus wraz z odznaczonymi pszczelarzami w Maleńcu (fot. MRiRW)

Minister Robert Telus wraz z odznaczonymi pszczelarzami w Maleńcu (fot. MRiRW)

Dzień Pszczoły w Maleńcu

Podczas obchodów Dnia Pszczoły na terenie zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus spotkał się z pszczelarzami z regionu koneckiego.

– Wszystkim Polakom życzę tak dobrej współpracy, jakiej uczą nas pracowite pszczoły – powiedział szef resortu rolnictwa.

Współpraca rolników i pszczelarzy

Podczas wystąpienia minister Robert Telus podkreślił, że współpraca rolników i pszczelarzy umożliwia rozwój pszczelarstwa.

– Życzę wszystkim dobrej współpracy, której wzorem jest ul. Pszczoły dają przykład ogromnej pracowitości, a rodziny pszczele – najwyższego poziomu współpracy. Powinniśmy się na nich wzorować, żeby Polska była silna – dodał szef resortu rolnictwa.

Wyróżnienia dla zasłużonych

Najbardziej zaangażowani pszczelarze otrzymali z rąk ministra Roberta Telusa odznakę honorową Zasłużony dla rolnictwa. Odznaczenia te otrzymało 12 osób.

Pszczelarze zaś, w dowód uznania, wręczyli ministrowi Robertowi Telusowi statuetkę Przyjaciel Pszczelarzy.

– Na statuetce, którą dziś otrzymałem i za którą bardzo dziękuję, jest słowo nadzieja. Nadzieja to dobre przesłanie na dalszą współpracę, a współpraca to ważna sprawa i dla nas, i dla całej Polski. To działalność, która buduje rozwój polskiego rolnictwa, ponieważ nie ma pszczelarzy bez rolników i nie ma rolników bez pszczelarzy – podkreślił minister po otrzymaniu statuetki.

Polskę zamieszkuje około 470 gatunków pszczół, ale tylko jeden gatunek, czyli pszczoła miodna produkuje miód.

 

Gov.pl

Posty powiązane

error: Content is protected !!