Scroll Top
policja samochód

Policja apeluje o… „zachowanie spokoju i szacunku dla innych opinii”.
Fot. Andrzej Rembowski z Pixabay

Policja apeluje o… „zachowanie spokoju i szacunku dla innych opinii”.
Fot. Andrzej Rembowski z Pixabay

Jak policja szykuje się do jutrzejszego protestu rolników?

Komenda Główna Policji informuje, że protesty odbędą się w blisko 600 miejscach, weźmie w nich udział ook. 70 tys. rolników. „Policja apeluje o zachowanie spokoju i szacunku dla innych opinii”- podaje KGP.

W specjalnie wydanym dziś komunikacie KGP przypomniała swoje straty podczas zajść z 6 marca w Warszawie – rannych zostało 14 funkcjonariuszy, a jeden z nich nawet musiał pozostać w szpitalu (nie podano, jak długo). Przypomniano też, że „policjanci zatrzymali 26 osób, którym zarzucono popełnienie przestępstw, m.in. czynnej napaści, znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, uszkodzenia mienia, a także udziału w zbiegowisku i używania wyrobów pirotechnicznych. Ponadto policjanci Komendy Stołecznej Policji opublikowali wizerunki 14 osób, które brały udział w protestach 6 marca br. w Warszawie i mogą mieć związek z popełnieniem podobnych występków.”

Więcej o tych wydarzeniach:

Czy policja wie, co zdarzyło się 6 marca w Warszawie?

Czy policja wie, co zdarzyło się 6 marca w Warszawie?

 

Po przypomnieniu tego, policja wreszcie przeszła do wyrażenia swoich przestróg i oczekiwań związanych z jutrzejszym protestem:

„Wydarzenia, do jakich doszło pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów i pod Sejmem oraz ich medialny przekaz powodują, że przed kolejnymi protestami, które zostały na jutro zapowiedziane w całym kraju, Policja apeluje o zachowanie spokoju i szacunku dla innych opinii. Policja nie jest stroną w różnego rodzaju sporach społecznych, a w swoich działaniach kieruje się wyłącznie dbałością o ład i porządek publiczny.

Pamiętajmy, że w obecnej sytuacji, związanej m.in. z wojną za naszą wschodnią granicą, terytorium Polski może być areną działania różnych osób, mających na celu zakłócenie przebiegu protestów i destabilizację nastrojów społecznych. Prosimy o informowanie obecnych na miejscu policjantów o wszelkich sytuacjach, które mogą wskazywać na próby prowokacji.”

Czytaj też:

Cała Polska trafi na listę infrastruktury krytycznej?

 

Cała Polska trafi na listę infrastruktury krytycznej?

Posty powiązane

error: Content is protected !!