Będzie zgoda na podpisanie umowy z Mercosur?
Fot. Alexa z Pixabay
Będzie zgoda na podpisanie umowy z Mercosur?
Fot. Alexa z Pixabay
KE zaprosiła ministrów rolnictwa na rozmowy
Komisja Europejska zaprasza ministrów rolnictwa do dyskusji o przyszłości rolnictwa i bezpieczeństwie żywnościowym.
Komisarz Christophe Hansen, komisarz Maroš Šefčovič i komisarz Olivér Várhelyi spotkają się dziś, 7 stycznia w Brukseli z ministrami rolnictwa UE, aby omówić przyszłość rolnictwa i bezpieczeństwo żywnościowe w Europie oraz przedstawić główne oczekiwania wobec działań UE w 2026 r.
Na posiedzeniu podsumowana zostanie sytuacja rolna i żywnościowa w Unii Europejskiej, rok po zainicjowaniu wizji rolnictwa i żywności. Posiedzenie stanowi również okazję do wspólnej refleksji nad kluczowymi kwestiami poruszonymi ostatnio przez rolników, obejmującej dialog na temat solidnych ram budżetowych opracowanych z myślą o wspieraniu celów WPR, zwrócenie uwagi na różne możliwości finansowania i potencjał synergii dla rolnictwa i obszarów wiejskich oraz omówienie podjętych i ewentualnych dalszych działań i środków mających na celu zwiększenie konkurencyjności europejskich rolników. Ponadto dyskusje obejmą przyszłe decyzje dotyczące długoterminowego budżetu i systemu dochodów UE, dzięki czemu rolnictwo pozostanie priorytetowym obszarem polityki UE. Ministrowie zaangażują się w ważne obrady, które pomogą wytyczyć kierunek rozwoju europejskiego sektora rolnego.
Źródło informacji: komunikat prasowy Komisji Europejskiej














