Scroll Top
marek zagórski

Marek Zagórski, nowy prezes KGS S.A. (wcześniej KSC SA), podczas V EFR w Jasionce
Fot. EFRWP

Marek Zagórski, nowy prezes KGS S.A. (wcześniej KSC SA), podczas V EFR w Jasionce
Fot. EFRWP

KGS S.A. ma nowego prezesa

Po cichutku odszedł poprzednik, po cichutku umocowano następcę pierwszego w dziejach prezesa KGS S.A.

Zupełnie jakby nie było o czym mówić. Działająca od niespełna roku GK KGS (a dokładnie w maju 2022 roku KSC SA zmieniła nazwę na KGS SA i stanowi filar GK KGS – pozostałe spółki z GK, dawniej podległe KOWR, trafiły do MAP, ale nie do KGS SA) miała być nadzieją polskiego przetwórstwa.

Więcej:

Gdzie jest Elewarr?

Tymczasem jedyną zmianą, jaka zaszła w ciągu tego pierwszego roku działania długo oczekiwanej i długo zapowiadanej jako krajowy holding przetwórczy spółki, jest niemal 100-procentowy wzrost ceny cukru. KSC SA ma około połowy rynku cukru w kraju, zatem – w odróżnieniu od Elewarru, którego poprzedni, aktywny medialnie prezes Daniel Alain Korona, w roli języczka u wagi na rynku zbóż absolutnie nie widział – ma na ten rynek wpływ, a i zapewne wpływy z tego rynku.

Mimo to o sukcesach tego pionierskiego roku dziwnie zmilczano i na domiar złego zmieniono prezesa. Poprzedni nie odbył konferencji prasowej, aby poinformować o swoich osiągnięciach. Zataił je również minister Sasin, a i jego odpowiedzialny za GK KGS wice- Andrzej Śliwka. Pan prezes odszedł niepostrzeżenie, wraz z dwoma członkami zarządu.

Więcej:

KGS S.A. zmienia zarząd

Teraz niepostrzeżenie umocowano jego następcę. Tak jak o odejściu pierwszego prezesa, tak i o powołaniu nowego można dowiedzieć się tylko mozolnie przeglądając zapisy ze strony internetowej KGS S.A.

Mozolnie, bo w „Aktualnościach” można poczytać sobie o wydarzeniach tej miary, co „Nowa wystawa w Izbie Pamięci Cukrownictwa”. Prezesa można poznać natomiast tylko szukając głębiej. Ale jest informacja o takim oto – prawie nowym – zarządzie Krajowej Grupy Spożywczej S.A.:

Marek Zagórski –  Prezes Zarządu Krajowej Grupy Spożywczej S.A.

Tomasz Olenderek – Członek Zarządu Krajowej Grupy Spożywczej S.A.

Tomasz Rega –  Członek Zarządu Krajowej Grupy Spożywczej S.A.

Zdzisław Salus – Członek Zarządu Krajowej Grupy Spożywczej S.A.

Piotr Zakrzewski – Członek Zarządu Krajowej Grupy Spożywczej S.A.

Z Markiem Zagórskim przybył więc do zarządu Piotr Zakrzewski, a wciąż wakuje jedno stanowisko członka zarządu. A może zabrakło na etat dla piątego członka zarządu tak obiecującej spółki?

 

 

Posty powiązane

error: Content is protected !!