Scroll Top
pszenica pole

Kółka Rolnicze chcą zmian w zarządzaniu ziemią z ZWRSP
Fot. Pexels z Pixabay

Kółka Rolnicze chcą zmian w zarządzaniu ziemią z ZWRSP
Fot. Pexels z Pixabay

Kółka Rolnicze chcą zmian w zarządzaniu ziemią z ZWRSP

W piątek rolnicy protestujący w Szczecinie mają rozmawiać w tej sprawie z przedstawicielami MRiRW i KOWR. Od wyników tych rozmów uzależniają zakończenie protestu.

Po zakończeniu rozmów odbytych w siedzibie Krajowego Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Warszawie 3 kwietnia – na które przyjechali przedstawiciele protestujących w Szczecinie – podano, że uzgodniono wstępnie zmiany w przepisach, dotyczących dzierżaw ziemi z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa.

KZRKiOR wezwał Waldemara Humięckiego, dyrektora generalnego KOWR, do realizacji uzgodnień i uchylenia w całości zarządzenia dyrektora z 8 czerwca 2022 r. „W sprawie wykonywania umowy dzierżawy nieruchomości z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa” oraz zmian w zarządzeniu z 20 lipca 2020 r. i zwiększenia do 20 lat okresu dzierżawy – szczególnie przy umowie zawieranej z młodymi rolnikami.

Pismo KZRKiOR do KOWR w załączniku.

Więcej o rozmowach prowadzonych w KZRKiOR:

Zamiast okrągłego stołu będzie marsz gwiaździsty na Warszawę?

Rozmowy w piątek mają się odbyć z udziałem Władysława Serafina, prezesa Krajowego Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych, gdyż protest w Szczecinie pod KOWR organizuje Wojewódzki Związek Rolników, Kółek I Organizacji Rolniczych w Szczecinie – należący do KZRKiOR, NSZZ RI „Solidarność” w Szczecinie i Związek Plantatorów Buraka Cukrowego.

Pismo KZRKiOR do KOWR

Posty powiązane

error: Content is protected !!