Scroll Top
Obraz Dušan Cvetanović z Pixabay ukraina UE

Polska jednoznacznie popiera formalne rozpoczęcie negocjacji akcesyjnych z Ukrainą.
Źródło informacji: KPRM

Polska jednoznacznie popiera formalne rozpoczęcie negocjacji akcesyjnych z Ukrainą.
Źródło informacji: KPRM

KPRM o wizycie ministra Adama Szłapki w Kijowie w ramach współpracy Trójkąta Weimarskiego

Minister ds. Unii Europejskiej Adam Szłapka wraz z przedstawicielami Niemiec (minister Anną Lührmann) oraz Francji (ambasadorem Gaëlem Veyssiere) gości dzisiaj w Kijowie. Wizyta odbywa się w ramach wspólnych działań Trójkąta Weimerskiego.

Przedstawiciele delegacji spotkali się z Olhą Stefanishyną, Wicepremier ds. integracji Ukrainy z UE i NATO i wspólnie złożyli wieniec pod Ścianą Pamięci Poległych za Ukrainę. Ministrowie spotkali się również z przedstawicielami ukraińskich instytucji antykorupcyjnych (NABU, SAP, NACP), a także mają zaplanowane spotkania z wiceprzewodniczącym, marszałkami oraz posłami Rady Najwyższej.

Ministrowie Polski i Niemiec z ukraińskimi politykami rozmawiają o wejściu Ukrainy do Unii Europejskiej. Polska jednoznacznie popiera formalne rozpoczęcie negocjacji akcesyjnych z Ukrainą. Politycy podkreślają, że Ukraina spełniła wszystkie wcześniej określone warunki. Minister Adam Szłapka 5 czerwca wraz z 11 innymi partnerami podpisał list do prezydencji belgijskiej w tej sprawie.

– Rozszerzenie Unii Europejskiej o Ukrainę to strategiczna szansa dla Ukrainy, dla całej Unii Europejskiej, ale także dla Polski – mówił na briefingu prasowym Minister Adam Szłapka.

I dodał: – W Ukrainie mają miejsce reformy, które pozwalają na formalne rozpoczęcie negocjacji. Same negocjacje będą długim i trudnym procesem, Polska jest gotowa dzielić się swoim doświadczeniem.

– Rozszerzenie Unii Europejskiej będzie ważnym punktem na agendzie Polskiej Prezydencji w Radzie UE – podkreślił polski minister.

 

 

Źródło informacji: KPRM; PAP MediaRoom

Posty powiązane

error: Content is protected !!