Scroll Top
ołówek gumka

MRiRW wycofuje się z zamiaru upublicznienia listy importerów zboża z Ukrainy i usuwa listę już opublikowaną.
Fot. Jeff Weese z Pixabay

MRiRW wycofuje się z zamiaru upublicznienia listy importerów zboża z Ukrainy i usuwa listę już opublikowaną.
Fot. Jeff Weese z Pixabay

Lista importerów zboża z Ukrainy? A co to takiego?!

Ministerstwo Rolnictwa pod wodzą Czesława Siekierskiego nie tylko nie opublikowało własnej – zapowiadanej od wyborów – listy importerów zboża z Ukrainy, ale nawet wycofało tę opublikowaną przez minister Annę Gembicką. Żeby nie dezinformować, bo lista „uchodziła” za „listę podmiotów, które przywoziły z Ukrainy tzw. zboże techniczne”.

MRiRW opublikowało dziś następujące „Oświadczenie ministra Czesława Siekierskiego ws. listy importerów zboża z Ukrainy”:

„Szanowni Państwo,

od kilku miesięcy na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi dostępna była lista importerów zboża z Ukrainy. Lista ta, jako uchodząca w odbiorze społecznym za listę podmiotów, które przywoziły z Ukrainy tzw. zboże techniczne, spowodowała w wielu firmach dużo negatywnych skutków.

Nie mogę cofnąć czasu ani decyzji mojej poprzedniczki, pani minister Anny Gembickiej, która upubliczniając listę, nie dostrzegła możliwych, szkodliwych efektów takiego działania.

Od chwili zamieszczenia listy do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi napływają liczne skargi, żądania i oczekiwania sprostowań oraz zapowiedzi procesów sądowych, co utwierdziło mnie w przeświadczeniu, że decyzja o upublicznieniu listy była błędna i nieodpowiedzialna.

W związku z tym zdecydowałem o usunięciu tej listy ze strony internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Jednocześnie chcę przeprosić wszystkie podmioty gospodarcze umieszczone na liście, które na skutek tej decyzji poniosły jakikolwiek uszczerbek lub doświadczyły kłopotów.”

Jedno nie ulega wątpliwości: większego sukcesu Ministerstwa Rolnictwa prowadzonego przez Czesława Siekierskiego już nie trzeba się spodziewać. Już wszystko wiadomo. Kto następny?

A lepiej zrobioną listę importerów czytaj tu:

Lista importerów zboża z Ukrainy – Serafina

 

Czy u podłoża tej decyzji nie leży przypadkiem drobny fakt, że już 5 czerwca zacznie się nowy import z Ukrainy?

Polskie embargo na przywóz towarów z Ukrainy stanie się nielegalne

Posty powiązane

error: Content is protected !!