Scroll Top
Fot. MRiRW Dawtona

Fot. MRiRW

Fot. MRiRW

MRiRW: Będziemy odtwarzać polskie przetwórstwo

Przeznaczyliśmy ogromną kwotę 1 miliarda 200 milionów euro na odtworzenie polskiego przetwórstwa – poinformował minister Robert Telus.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje:

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus odwiedził firmę Dawtona Sp. z o.o. zlokalizowaną w podwarszawskim Błoniu.

Polskie przetwórstwo

Zapoznając się działalnością firmy minister zwrócił uwagę, że w latach 90., gdy Dawtona rozpoczynała swoją działalność, takich zakładów powinno było powstać znacznie więcej.

– Kiedy przechodziliśmy moment transformacji, takich firm jak Dawtona powinno było powstać więcej, aby o cenie produktów kupowanych od polskiego rolnika decydowały polskie firmy, a nie zagraniczne koncerny, tak jak to jest obecnie – podkreślił szef resortu rolnictwa.

Wsparcie przetwórstwa

– Będziemy to zmieniać. Dlatego przeznaczyliśmy ogromną kwotę 1 miliarda 200 milionów euro na odtworzenie polskiego przetwórstwa – poinformował minister Robert Telus.

Szef resortu rolnictwa zapewnił, że będzie robił wszystko, żeby nasze, polskie firmy się rozwijały.

– Chcemy, żeby z polskimi rolnikami współpracowały polskie firmy. To leży w interesie naszych rolników, a także w interesie konsumentów, gospodarki oraz firm – dodał minister Robert Telus. Dawtona

Prezes spółki Dawtona Paweł Wielgomas podkreślił, że jest to firma rodzinna o ponad 30-letniej tradycji, która zajmuje się przetwórstwem owoców i warzyw z własnych pól, ale współpracuje także z ponad 2 tys. okolicznych rolników.

 

Źródło informacji: MRiRW; PAP MediaRoom

Posty powiązane

error: Content is protected !!