Protestujący pod budynkiem MRiRW (fot. MRiRW)
Protestujący pod budynkiem MRiRW (fot. MRiRW)
MRiRW informuje o rozmowach z protestującymi dziś pod ministerstwem pracownikami dużych gospodarstw
Minister rolnictwa i rozwoju wsi Czesław Siekierski odebrał dzisiaj z rąk przedstawicieli Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Rolnictwa w RP przy Top Farms Głubczyce, Zakładowego Zawodowego Pracowników Rolnictwa w RP przy Top Farms Wielkopolska oraz Związku Zawodowego Pracowników Rolnictwa w RP petycję z postulatami w sprawie zachowania miejsc pracy i ciągłości produkcji rolnej.
„Chcemy pracy, nie zasiłków!” – pod takim hasłem pracownicy dużych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali dziś pod gmachem resortu rolnictwa. Zaapelowali oni do ministra rolnictwa i rozwoju wsi o podjęcie ze strony Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa działań przyspieszających procedury związane z zarządzaniem gruntami powracającymi do Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa.
Minister Czesław Siekierski wyszedł do protestujących i zaprosił ich przedstawicieli do rozmowy w siedzibie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Protestujący pracownicy dużych zakładów rolnych, jako kolejne pokolenie byłych Państwowych Gospodarstw Rolnych, zwrócili się do ministra Czesława Siekierskiego o podjęcie działań, które ochronią miejsca pracy obecnych pracowników oraz zabezpieczą kontynuację produkcji rolnej. Minister odebrał z rąk przedstawicieli protestujących petycję z postulatami i podkreślił, że dołoży wszelkich starań, aby spełnić oczekiwania protestujących.
– Takie rozmowy, jak dzisiejsza, są trudne, ale są też dla mnie bardzo ważne, ponieważ pozwalają na lepsze wzajemne zrozumienie – powiedział minister Czesław Siekierski i podkreślił, że ma nadzieję na znalezienie rozwiązania, które spełni oczekiwania protestujących.
Źródło informacji: MRiRW; PAP MediaRoom














