Scroll Top
Dni pola minister

Wiceminister Adam Nowak podczas V Krajowych Dni Pola w Boguchwale (fot. PODR Boguchwała, gov.pl)

Wiceminister Adam Nowak podczas V Krajowych Dni Pola w Boguchwale (fot. PODR Boguchwała, gov.pl)

MRiRW: Oczami młodego rolnika pierwszy dzień V Krajowych Dni Pola

W podkarpackiej Boguchwale rozpoczęły się dziś V Krajowe Dni Pola.

Pierwszy dzień tego wydarzenia to tradycyjnie już Dzień Młodego Rolnika. W otwarciu uroczystości wziął udział podsekretarz stanu Adam Nowak.

– Przypadł mi w udziale wielki zaszczyt, żeby w ramach Krajowych Dni Pola otworzyć dzisiejszy Dzień Młodego Rolnika. To dla Was, młodych ludzi, organizujemy ten dzień – podkreślił wiceminister Nowak.

Dzień Młodego Rolnika

Pierwszy dzień Krajowych Dni Pola (KDP) dedykowany jest właśnie młodym mieszkańcom wsi i uczniom szkół rolniczych z całej Polski.

– Chcemy zwrócić uwagę na to, że szkoły rolnicze, zarówno nadzorowane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, jak i pozostałe, są kuźnią kadr dla polskiego rolnictwa. Kadr, które są gwarantem bezpieczeństwa żywnościowego w naszym kraju oraz troski o nasze środowisko. Szkoły rolnicze zapewniają transfer wiedzy i wykorzystanie nowych technologii – powiedział wiceszef resortu rolnictwa.

Nowoczesne rolnictwo oczami młodych

Podsekretarz stanu Adam Nowak uczestniczył w debacie „Nowoczesne rolnictwo – oczami młodego rolnika”. Jako przewodniczący Komisji wręczył również nagrody laureatom Krajowych Mistrzostw Szkół Rolniczych.

– Dzisiejszy pierwszy dzień KDP jest okazją dla obecnych tu młodych ludzi do zdrowej rywalizacji, której celem jest podniesienie poziomu wiedzy i sprawdzenie umiejętności. Bardzo się cieszę, że dzisiaj z tej wiedzy, w nieco innej formie, będą mogli skorzystać uczniowie szkół rolniczych. Mistrzostwa Szkół Rolniczych uwzględniają zagadnienia związane nie tylko stricte z rolnictwem, lecz także z odnawialnymi źródłami energii, ogrodnictwem, architekturą krajobrazu oraz hodowlą zwierząt gospodarskich i koni – zaznaczył wiceminister Nowak i dodał, iż ma nadzieję, że każdy z uczestników dzisiejszej imprezy będzie przekazywał dalej wiedzę zdobytą podczas tegorocznych V Krajowych Dni Pola w Boguchwale.

– Tu jest przyszłość, tu są szanse i ludzie, którzy stanowią o sile i konkurencyjności polskiego rolnictwa – podkreślił podsekretarz stanu Adam Nowak.

Źródło informacji: MRiRW; PAP MediaRoom

Posty powiązane

error: Content is protected !!