Scroll Top
rozmowa

Minister Czesław Siekierski rozmawia z protestującymi (fot. MRiRW)

Minister Czesław Siekierski rozmawia z protestującymi (fot. MRiRW)

MRiRW: Rozmowy z protestującymi

Po wczorajszych rozmowach, trwających do późnych godzin nocnych, dziś od rana minister rolnictwa i rozwoju wsi Czesław Siekierski kontynuował dialog z protestującymi przedstawicielami rolników.

Szef resortu rolnictwa w ciągu dnia kilkakrotnie spotykał się z okupującymi budynek rolnikami.

Stan realizacji uzgodnień z Jasionki

Minister Siekierski po raz kolejny przedstawił stan realizacji uzgodnionych w Jasionce postulatów.

Ponownie też zwrócił uwagę, że część zagadnień znajduje się w gestii Komisji Europejskiej. Dlatego zapisy dotyczące zmian w Zielonym Ładzie muszą zostać zawarte w dokumentach bazowych Unii Europejskiej, aby mogły wejść w życie.

Rozmowy ministra Czesława Siekierskiego na unijnych forach, a szczególnie bezpośrednie rozmowy premiera Donalda Tuska z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen przyspieszyły zmianę podejścia Komisji Europejskiej do uproszczeń  i ograniczeń wymogów zawartych w Zielonym Ładzie.

Rolnicy protestujący w siedzibie ministerstwa otrzymali też projekt rozporządzenia dotyczącego dopłat do zboża, które zawiera stawki wynoszące, w zależności od terminu sprzedaży – 200 i 300 złotych do tony.

Aktualna sytuacja w MRiRW

Po całodniowych rozmowach większość protestujących opuściła gmach resortu rolnictwa. W budynku pozostały tylko dwie osoby: przewodniczący NSZZ RI Solidarność Tomasz Obszański oraz były przewodniczący NSZZ RI Solidarność i były minister rolnictwa Gabriel Janowski. Świadczy to o politycznych pobudkach kontynuowania protestu przez przedstawicieli NSZZ RI Solidarność.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Czesław Siekierski podkreślił, że rozmowy były trudne, ale zapewne przyczyniły się do lepszego zrozumienia przez protestujących złożonych problemów polskiego rolnictwa.

 

 

Źródło informacji: Gov.pl/MRiRW

Posty powiązane

error: Content is protected !!