MRiRW tworzy Radę Kobiet w rolnictwie.
Fot. Mirosław i Joanna Bucholc z Pixabay
MRiRW tworzy Radę Kobiet w rolnictwie.
Fot. Mirosław i Joanna Bucholc z Pixabay
MRiRW: Rusza nabór do Rady Kobiet w rolnictwie II kadencji
Minister rolnictwa i rozwoju wsi ogłasza nabór do Rady Kobiet w rolnictwie II kadencji. Zgłoszenia można składać od 24 stycznia do 7 lutego 2025 r.
Rada jest organem pomocniczym ministra rolnictwa i rozwoju wsi.
Do zadań rady należy m.in.:
– analiza bieżącej sytuacji kobiet na obszarach wiejskich i identyfikacja problemów w tym zakresie,
– rekomendowanie różnego rodzaju inicjatyw,
– wspieranie akcji społecznych i innych działań związanych z szeroko pojętą sytuacją kobiet na terenach wiejskich.
Cel naboru:
W wyniku naboru zostaną wybrane do Rady Kobiet w rolnictwie II kadencji:
– przedstawicielki ogólnopolskich, zarejestrowanych organizacji rolniczych, przetwórczych oraz samorządu rolniczego,
– przedstawicielka kół gospodyń wiejskich,
– przedstawicielka jednostek samorządu terytorialnego,
– przedstawicielki kobiet działających na rzecz rozwoju obszarów wiejskich.
Jak się zgłosić?
Zgłoszenia kandydatek należy składać na formularzu zgłoszeniowym oraz przesłać skan własnoręcznie podpisanego formularza na adres mailowy: radakobiet@minrol.gov.pl.
Zgłoszenia nadesłane po terminie nie będą rozpatrywane.
Podstawa prawna
Zarządzenie nr 7 Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 8 marca 2021 roku w sprawie powołania Rady Kobiet w rolnictwie (Dz. Urz. Min. Rol. i Roz. Wsi 2021 r. poz. 8 i 26, z 2022 r. poz. 1 i 20, z 2023 r. poz. 18 oraz z 2025 r. poz. 1).
Źródło informacji: MRiRW; PAP MediaRoom














