Scroll Top
wianek kobiety

MRiRW tworzy Radę Kobiet w rolnictwie.
Fot. Mirosław i Joanna Bucholc z Pixabay

MRiRW tworzy Radę Kobiet w rolnictwie.
Fot. Mirosław i Joanna Bucholc z Pixabay

MRiRW: Rusza nabór do Rady Kobiet w rolnictwie II kadencji

Minister rolnictwa i rozwoju wsi ogłasza nabór do Rady Kobiet w rolnictwie II kadencji. Zgłoszenia można składać od 24 stycznia do 7 lutego 2025 r.

Rada jest organem pomocniczym ministra rolnictwa i rozwoju wsi.

Do zadań rady należy m.in.:

– analiza bieżącej sytuacji kobiet na obszarach wiejskich i identyfikacja problemów w tym zakresie,

– rekomendowanie różnego rodzaju inicjatyw,

– wspieranie akcji społecznych i innych działań związanych z szeroko pojętą sytuacją kobiet na terenach wiejskich.

Cel naboru:

W wyniku naboru zostaną wybrane do Rady Kobiet w rolnictwie II kadencji:

– przedstawicielki ogólnopolskich, zarejestrowanych organizacji rolniczych, przetwórczych oraz samorządu rolniczego,

– przedstawicielka kół gospodyń wiejskich,

– przedstawicielka jednostek samorządu terytorialnego,

– przedstawicielki kobiet działających na rzecz rozwoju obszarów wiejskich.

Jak się zgłosić?

Zgłoszenia kandydatek należy składać na formularzu zgłoszeniowym oraz przesłać skan własnoręcznie podpisanego formularza na adres mailowy: radakobiet@minrol.gov.pl.

Zgłoszenia nadesłane po terminie nie będą rozpatrywane.

Podstawa prawna

Zarządzenie nr 7 Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 8 marca 2021 roku w sprawie powołania Rady Kobiet w rolnictwie (Dz. Urz. Min. Rol. i Roz. Wsi 2021 r. poz. 8 i 26, z 2022 r. poz. 1 i 20, z 2023 r. poz. 18 oraz z 2025 r. poz. 1).

 

 

Źródło informacji: MRiRW; PAP MediaRoom

Posty powiązane

error: Content is protected !!