Scroll Top
makieta magazynów żywności

Fot. NewCold

Fot. NewCold

NewCold rozszerza swoją obecność w Polsce

NewCold, wiodąca firma w dziedzinie zaawansowanej logistyki żywności, ogłosiła dziś rozpoczęcie inwestycji o wartości 112 mln euro – budowy najnowocześniejszego obiektu magazynowo-chłodniczego pod Warszawą, na terenie Nowego Modlina. Będzie to drugi magazyn NewCold w Polsce.

– Widzimy potencjał, aby to Polska stała się głównym europejskim centrum logistyki żywności. To przyszłość, w której budowaniu chcemy uczestniczyć i pomóc. Nowy obiekt pod Warszawą, w połączeniu z istniejącą już lokalizacją w Kutnie, zwiększy naszą zdolność do zaspokajania potrzeb klientów na kluczowych rynkach w Europie Środkowo-Wschodniej – powiedział Bram Hage, założyciel i dyrektor generalny NewCold.

Planując realizację budowy jednego z najbardziej zaawansowanych i zautomatyzowanych magazynów na świecie, NewCold zwrócił się z propozycją współpracy do firmy Atlas Ward, lidera w obszarze budownictwa oraz firmy Arcadis, eksperta w dziedzinie projektowania i inżynierii.

– Nawiązane partnerstwo doskonale wpisuje się w strategiczne podejście Arcadis do współpracy ze świadomymi ekologicznie klientami, takimi jak NewCold oraz wspierania innowacyjnych firm z sektora logistyki. Cieszymy się, że możemy współdziałać z wiodącym graczem w zautomatyzowanej logistyce głębokiego mrożenia. Jesteśmy również podekscytowani, że w ten sposób przyczynimy się do ich sukcesu – powiedział John Atkins, dyrektor obszaru (Places) Centralnej i Południowej Europy.

W nowym obiekcie magazynowo-chłodniczym powstanie 90 stanowisk pracy. Magazyn pomieści do 94 600 palet, zwiększając całkowitą pojemność magazynów NewCold w Polsce do 207 200 miejsc paletowych.

– Oprócz wpływu ekonomicznego i wysokiej jakości miejsc pracy stworzonych dzięki tej inwestycji, wzmocnimy odporność łańcucha dostaw żywności. Nasz międzynarodowy zasięg sprawi, że pomożemy polskim producentom uzyskać dostęp do nowych rynków – powiedział Roberto Alessio, wiceprezes ds. biznesu i rozwoju w Europie Wschodniej.

– Wierzymy w nowoczesne i proekologiczne technologie budowlane. Dlatego nowa inwestycja, którą realizujemy dla NewCold, wyposażona będzie w szereg rozwiązań przyjaznych środowisku m.in. instalację fotowoltaiczną, a także automatyzujących procesy logistyczne. Zaufanie, które okazała nam firma NewCold pokazuje, że nacisk na jakość, utrzymywanie stabilnego poziomu rozwoju i duże portfolio zrealizowanych z sukcesem projektów, to kluczowe argumenty, które sprawiają, że nasza firma jest tak chętnie wybierana przez inwestorów – mówi Mariusz Górecki, dyrektor generalny i prezes zarządu Atlas Ward Polska. Magazyn NewCold o łącznej powierzchni 27 000 m2 przyczyni się do ugruntowania pozycji Polski jako ważnego centrum logistycznego.”

O NewCold

NewCold to globalny lider w dziedzinie zaawansowanej logistyki żywności z 15 najnowocześniejszymi zautomatyzowanymi i energooszczędnymi magazynami zlokalizowanymi na trzech kontynentach. Dostarcza wiodącym firmom z branży spożywczej kompleksowe rozwiązania w zakresie łańcucha dostaw, korzystając z innowacyjnych technologii oraz zespołu składającego się z 1700 osób.

O Arcadis

Arcadis jest wiodącą na świecie firmą, dostarczającą zrównoważone rozwiązania projektowe, inżynieryjne, cyfrowe i doradcze w zakresie zasobów naturalnych i budowlanych. Arcadis to ponad 36 000 architektów, analityków danych, projektantów, inżynierów, planistów projektów, ekspertów ds. gospodarki wodnej i zrównoważonego rozwoju, których łączy pasja do poprawy jakości życia.

O Atlas Ward

Atlas Ward Polska jest liderem wśród generalnych wykonawców projektów budowlanych w Polsce. Firma kompleksowo zarządza procesami inwestycyjnymi i budowlanymi. Specjalizuje się w budowie parków logistycznych, zakładów produkcyjnych, centrów dystrybucyjnych, apartamentowców, biurowców oraz obiektów handlowo-usługowych. Na rynku działa od blisko 25 lat. Atlas Ward Polska prowadzi inwestycje o łącznej powierzchni ponad 5 100 000 m2 na terenie całego kraju. Swoje działania koncentruje na nowoczesnym i zrównoważonym budownictwie – jest jednostką certyfikującą BREEAM oraz członkiem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC). Jest laureatem wielu prestiżowych konkursów i plebiscytów branżowych, m.in. pięciokrotnym zdobywcą „Diamentu Forbesa”, a także „Gazel Biznesu” i „Kreatora Budownictwa”. Jej projekty zostały wyróżnione tytułami takimi jak „Dolnośląska Budowa Roku”, czy „Dolnośląski Gryf – Wizjoner Przestrzeni”. Najwyższą jakość usług oraz dbałość o kwestie bezpieczeństwa i zrównoważonego budownictwa potwierdzają przyznane firmie certyfikaty: ISO 14001, oraz ISO 45001.

 

Źródło informacji: NewCold; PAP MediaRoom

Posty powiązane

error: Content is protected !!