Scroll Top

Fot. Henryk Niestrój z Pixabay

Fot. Henryk Niestrój z Pixabay

Port Gdynia ogłosił przetarg na dzierżawę terminalu zbożowego

Czy tym razem w przetargu zaistnieje Krajowa Grupa Spożywcza?

Poprzedni przetarg unieważniono miesiąc temu. Spółka Mondry – dotychczasowy dzierżawca – pozostaje operatorem do końca roku.

Więcej:

Przetarg na dzierżawę terminalu zbożowego Portu Gdynia unieważniony

Wczoraj ogłoszono, że rusza nowe postępowanie – termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału wraz z ofertami wstępnymi upływa 3 lipca 2024 r. o godz. 10:00, a na godz. 11:00 wyznaczono termin otwarcia ofert wstępnych.

Oferty ostateczne złożą zaproszeni wyłonieni przez dzierżawiącego.

Wywoławcze miesięcznie stawki czynszu wahają się od 1,50 zł (za m kw gruntu nieutwardzonego) do 2 tys.  zł (za stanowisko w myjni i 1 sztukę wagi samochodowej).

Minimalne przeładunki w latach 2030-53 mają wynieść 1.200.000 ton rocznie. Dzierżawca musi zagwarantować też pojemność składową nie mniejszą niż 70 000 ton i ratę przeładunkową nie niższą niż 1000 t/h (rozumianą jako ilość ton załadowanych albo rozładowanych w jednym czasie z jednego statku).

Okres dzierżawy to 30 lat.

Dzierżawcy mogą wspólnie ubiegać się o dopuszczenie do udziału w przetargu, tworząc m.in. konsorcjum.

Dzierżawca musi złożyć ofertę na cały przedmiot dzierżawy.

Wśród warunków dotyczących doświadczenia dzierżawcy podano m.in. prowadzenie działalności przeładunkowej lub w zakresie obrotu zbożem, zarzadzanie i eksploatacja infrastrukturą do wyładunku, załadunku, przechowywania zbóż o rocznej zdolności przeładunkowej co najmniej 400 tys. t w jednej lokalizacji (rozumianej jako jedna miejscowość), przeładowanie co najmniej 400 tys. t zbóż rocznie w jednej lokalizacji (trzeba spełnić co najmniej dwa z tych warunków).

Innym warunkiem jest wydatkowanie na infrastrukturę w jednej lokalizacji w ciągu 10 lat co najmniej 30 mln zł.

Wadium to 1 mln zł.

Posty powiązane

error: Content is protected !!