Scroll Top

Produkcja

Clear Filters

Bez nowych technologii system kaucyjny w Polsce nie będzie efektywny, a poziomy recyklingu dalekie od zadawalającego – ocenił Paweł Skwarczowski dyrektor ds. rozwoju Czysta Polska Recyklomaty.

Spotkanie sektora mleczarskiego Polski i Ukrainy, które odbyło się 17 czerwca 2024 r. w Białymstoku, było kolejnym krokiem we współpracy między polską a ukraińską branżą mleczarską.

Umożliwia je przyjęta ustawa z dnia 23 maja 2024 r. o zmianie ustawy o Planie Strategicznym dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–2027.

Uczestniczyli – i są zadowoleni z rezultatów. Otwiera się droga do wejścia w życie m.in. przepisów zakładających odbudowę zasobów przyrodniczych, w marcu zaaprobowanych przez Parlament Europejski.

– Krajowe Dni Pola to trzydniowa impreza, która jest przygotowywana z myślą o rolnikach, dla rolników i dzięki rolnikom – podkreślił w Boguchwale minister rolnictwa i rozwoju wsi Czesław Siekierski.

– Doceńmy pracę rolników, bo od nich wszystko się zaczyna – podkreślił minister rolnictwa i rozwoju wsi Czesław Siekierski podczas uroczystego otwarcia V Krajowych Dni Pola w Boguchwale.

– Z perspektywy 20 lat widać, jak dobrze polscy rolnicy wykorzystali szansę, jaką dała im Wspólna Polityka Rolna, i jaką pozycję – pomimo wielu trudności – polskie rolnictwo zdobyło przez ten czas nie tylko w Europie, ale na całym świecie – podkreślił minister rolnictwa i rozwoju wsi Czesław Siekierski w czasie debaty.

Wszystko będzie zależeć od rozporządzenia, które MRiRW przygotuje w oparciu o ustawę nowelizującą Plan Strategiczny dla WPR.

Czeka nas rekordowy rok pod względem eksportu zboża. I to tylko jedna z wielu dobrych informacji, jakimi niedawno w senackiej Komisji Rolnictwa podzielił się wiceminister rolnictwa Michał Kołodziejczak.

error: Content is protected !!