Scroll Top
żywność sprzedaż market-gc2379ec77_1920

Sprzedaż żywności rośnie
Fot. photosforyou z Pixabay

Sprzedaż żywności rośnie
Fot. photosforyou z Pixabay

Sprzedaż żywności znacznie rośnie

Sprzedaż detaliczna w cenach stałych we wrześniu 2022 r. była wyższa niż przed rokiem o 4,1 proc. , a w grupie „żywność, napoje i wyroby tytoniowe” wzrosła aż o 7,8 proc.

Żywność nie pobiła jednak rekordu wzrostu sprzedaży we wrześniu – należy on do handlujących tekstyliami, odzieżą, obuwiem. Dla tej grupy sprzedaż wzrosła o 25,2 proc. wobec wzrostu o 14,5 proc. przed rokiem.

Jak wynika z danych GUS, żywności przypadło miejsce tuż za podium: właśnie po „tekstyliach”, grupie „pozostałe” (o 11,3 proc.) i „farmaceutyki, kosmetyki, sprzęt ortopedyczny” (o 11,1 proc.).

GUS odnotował też duży spadek sprzedaży  w podmiotach sprzedających paliwa stałe, ciekłe i gazowe – aż o 20,4 proc. r/r.

Chociaż we wrześniu 2022 r. w porównaniu z sierpniem br. odnotowano wyższą wartość sprzedaży detalicznej przez Internet w cenach bieżących (o 8,2%), to nie raportują jej sprzedawcy żywności.

W cenach bieżących we wrześniu tego roku sprzedano 26,5 proc. żywności więcej niż rok temu i 0,3 proc. więcej niż w sierpniu 2022 roku.

Posty powiązane

error: Content is protected !!