Scroll Top
Wystąpienie ministra Roberta Telusa podczas Kongresu 590 (fot. MRiRW)

Wystąpienie ministra Roberta Telusa podczas Kongresu 590 (fot. MRiRW)

Wystąpienie ministra Roberta Telusa podczas Kongresu 590 (fot. MRiRW)

Telus: Silne rolnictwo to silna gospodarka

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus uczestniczył dziś w debacie pn. Rolnictwo i żywność, która odbywała się w ramach Kongresu 590 w Warszawie.

– Nie będzie silnej polskiej gospodarki, gdy nie będzie silnego polskiego rolnictwa, dlatego w sytuacji wojny w Ukrainie kierujemy pomoc do polskiego rolnika – podkreślił minister Robert Telus.

Pomoc rolnikom

– Nie czekamy na pomoc Komisji Europejskiej. Dotrzymujemy złożonych obietnic i na pomoc dla polskich rolników w związku z wojną w Ukrainie przeznaczamy rekordową kwotę 15 mld zł – poinformował szef resortu rolnictwa.

Minister odniósł się również do działań instytucji unijnych w tym zakresie.

– Pomoc dla rolników z pięciu krajów przyfrontowych to jest test solidarności dla Komisji Europejskiej. To kwestia nie tylko gospodarki, lecz także szeroko rozumianej wolności w Europie – stwierdził minister Robert Telus.

Bezpieczeństwo żywnościowe

Szef resortu rolnictwa zwrócił uwagę, że polskie produkty żywnościowe są już marką samą w sobie.

– To znak wysokiej jakości i dużych walorów smakowych. Konsumenci na całym świecie szukają na półkach polskich produktów – powiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus.

– Wolność to również bezpieczeństwo żywnościowe. Dlatego dbamy o rolników, bo silne rolnictwo to silna gospodarka – zaznaczył minister.

 

Źródło informacji: gov.pl/MRiRW

Posty powiązane

error: Content is protected !!