Scroll Top
nominowani w Pałacu Prezydenckim

Prezydent RP Andrzej Duda, na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego, powołał na urząd ministra Roberta Telusa.
Fot. gov.pl

Prezydent RP Andrzej Duda, na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego, powołał na urząd ministra Roberta Telusa.
Fot. gov.pl

Zmiana na stanowisku ministra rolnictwa

Prezydent RP Andrzej Duda, na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego 6 kwietnia powołał na urząd ministra rolnictwa i rozwoju wsi Roberta Telusa.

Bezpośrednio po uroczystości w Pałacu Prezydenckim były i obecny szef resortu rolnictwa spotkali się z dziennikarzami w siedzibie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Ustępujący minister, wicepremier Henryk Kowalczyk podziękował ministrowi Robertowi Telusowi za dotychczasową współpracę na forum Sejmowej Komisji Rolnictwa, której nowy minister był przewodniczącym. Zdeklarował jednocześnie swoje poparcie i pomoc.

– Propozycję  i nominację przyjąłem z wielką dumą , z wielkim zaszczytem, ale przede wszystkim z największą odpowiedzialnością – podkreślił minister Robert Telus.

Premier Mateusz Morawiecki powiedział takie słowa, które bardzo mi utkwiły w głowie – nie będzie silnej , polskiej gospodarki, gdy nie będzie silnego, polskiego rolnictwa – chcę obiecać przede wszystkim polskim rolnikom, że nie będę szczędził sił, swoich pomysłów i pracy, żeby właśnie tak było – podkreślił minister Robert Telus.

Nowy szef resortu rolnictwa zwrócił uwagę, że obecne trudne czasy wymagają zdecydowanych działań.

– Już dzisiaj, na godzinę dwudziestą zwołałem sztab kryzysowy, a jutro rano pojadę na  zobaczyć jak wygląda sytuacja na granicy – zapowiedział minister Robert Telus.

Podkreślił jednocześnie, że zrobi wszystko, aby kontrole na granicy były tak dokładne, aby zboże niepewnej jakości nie wpływało do Polski, a tym samym nie wpływało do Europy.

 

Źródło: gov.pl

error: Content is protected !!