Scroll Top

Administracja i samorząd terytorialny

Clear Filters

Ministerstwo Rozwoju i Technologii przygotuje (kiedyś) projekt, który ureguluje kwalifikacje osób uprawnionych do czynności klasyfikacyjnych w ramach gleboznawczej klasyfikacji gruntów.

Zamiast tracić czas na stanie w kolejce w urzędzie, możesz załatwić sprawy urzędowe w zaciszu swojego domu – przez internet. Czy to możliwe? Oczywiście!

W czwartek 29.02.2024 br. Komisja Europejska wydała pozytywną ocenę pierwszego wniosku Polski o płatności z Funduszu Odbudowy.

Już po raz drugi badacze z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie sprawdzili, czy istnieje związek między budową stacji bazowych (BTS) a cenami nieruchomości znajdujących się w ich sąsiedztwie.

W tym roku GDDiK planuje złożenie wniosków o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla 33 odcinków dróg krajowych o łącznej długości ponad 466 km.

Minister Paulina Hennig-Kloska wręczyła nominację Generalnemu Dyrektorowi Ochrony Środowiska Piotrowi Otawskiemu.

Obecne przepisy w nadmierny sposób ograniczają wolność badań naukowych, wolność korzystania z dóbr kultury, wolność pozyskiwania informacji, a także prawo do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne.

Program przewidziany jest do wdrażania do 2030 r., a budżet na jego realizację wynosi dotychczas 1 mld zł.

error: Content is protected !!