Scroll Top
euro skrzynia

0,5 mld zł z funduszy unijnych w konkursie na projekty lokalnych grup działania
Fot. Bruno /Germany z Pixabay

0,5 mld zł z funduszy unijnych w konkursie na projekty lokalnych grup działania
Fot. Bruno /Germany z Pixabay

Kujawsko-Pomorskie: można już składać wnioski w konkursie na projekty lokalnych grup działania

Od 11 kwietnia do 7 czerwca można składać wnioski w konkursie dla lokalnych grup działania (LGD) na projekty związane z rozwojem gospodarczym i społecznym województwa na najbliższe 6 lat – poinformował urząd marszałkowski województwa kujawsko-pomorskiego. Pula środków w konkursie to 0,5 mld zł z funduszy unijnych.

Konkurs skierowany jest do lokalnych grup działania na projekty związane z rozwojem gospodarczym i społecznym województwa w formie strategii rozwoju lokalnego na najbliższe 6 lat. Pula środków w konkursie to 0,5 mld zł z funduszy unijnych.

„To te strategie będą później podstawą do opracowania rocznych planów działania, a następnie ogłaszania konkursów o granty i dotacje na najprzeróżniejsze projekty, takie jak przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób chorych, osób z niepełnosprawnościami, osób starszych, młodzieży i innych środowisk wymagających integracji społecznej. Także inicjatyw dotyczących zagospodarowania przestrzeni publicznej czy wsparcia lokalnych przedsiębiorców. Na nasze wsparcie mogą więc liczyć organizacje i aktywne społecznie grupy nieformalne, pragnące zrobić coś pozytywnego dla swoich środowisk. W naszym konkursie mogą jednak wziąć udział tylko już istniejące lokalne grupy działania (LGD) lub grupy aktywnych mieszkańców, którzy chcą założyć takie stowarzyszenia od nowa” – pisze Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

Urząd marszałkowski województwa kujawsko-pomorskiego wyjaśnił, że za pośrednictwem LGD ze wsparcia mogą skorzystać: jednostki ochotniczej straży pożarnej; koła gospodyń wiejskich; sołectwa; organizacje rolnicze; rady rodziców; rady osiedli; małe firmy; osoby planujące biznes poza rolnictwem; podmioty prowadzące szkoły; parafie i związki wyznaniowe; gminy i powiaty; NGO-sy.

 

 

 

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

 

 

Posty powiązane

error: Content is protected !!