Scroll Top
Mazowiecki Szlak FilmowyMazowsze gotowe na filmowy sezon turystyczny

Po ubiegłorocznych sukcesach Mazowiecka Organizacja Turystyczna liczy na kolejne.

Rozpoczęta VII edycja Turystycznych Mistrzostw Vlogerów i Blogerów, organizowana przez Polską Organizację Turystyczną, to nadzieja na sukces, który zaowocuje zwiększonym zainteresowaniem turystów.

W ubiegłym roku województwo mazowieckie, reprezentowane przez Kasię i Dawida, czyli duet „Gdzie Los Poniesie”, zdobyło pierwsze miejsce, tworząc materiały o Industrialnym Mazowszu i Nadbużańskiej Krainie Spokoju.

– To zwycięstwo przyniosło nam wymierne korzyści, w tym wzrost popularności szlaku Industrialnego Mazowsza, który został wielokrotnie nagrodzony. Te sukcesy pokazują, jak wielkie znaczenie mają Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów i Blogerów dla promocji naszego regionu i jego turystycznych atrakcji – zaznacza Dorota Zbińkowska – dyrektor Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

W tym roku województwo mazowieckie reprezentują mieszkający w Warszawie Ela Niedbałka i Darek Oczki, znani jako TraveLOVE. Pierwszy konkursowy film TraveLOVE – o Warszawie – można już obejrzeć. W najbliższych dniach pojawi się drugi konkursowy film TraveLOVE pt. „Mazowsze na filmowo”. W tym materiale Ela i Darek zabiorą widzów w podróż po regionie odwiedzając miejsca, które służyły jako plenery filmowe m.in. w Warszawie, Modlinie, Płocku, Czersku czy Pułtusku.

Zwycięzcy Turystycznych Mistrzostw Vlogerów i Blogerów zostaną wyłonieni na podstawie zasięgów przygotowanych materiałów, oceny jury oraz głosów internautów. Każdy finalista otrzyma honorarium w wysokości 5 tys. zł netto. Dodatkowo, laureat pierwszego miejsca otrzyma 15 tys. zł, drugiego – 8 tys. zł, a trzeciego – 5 tys. zł. Głosować będzie można od 27 maja od godz. 10:00 do 9 czerwca do godz. 20:00 pod adresem: https://mistrzostwablogerow.polska.travel/

Mazowsze na filmowo

Po ubiegłorocznych sukcesach industrialnego Mazowsza, w tym roku zaproponowano podróże po Mazowszu szlakiem filmowym.

– „Mazowsze na filmowo” to unikalna inicjatywa, która łączy miłość do kina z promocją naszego pięknego regionu. Jesteśmy dumni, że możemy zaprosić turystów do odkrywania Mazowsza w zupełnie nowy, filmowy sposób. To nie tylko atrakcja turystyczna, ale także podróż przez historię polskiej kinematografii – mówi Izabela Stelmańska, prezes Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. – Podróżowanie szlakiem “Mazowsze na filmowo” to nie tylko świetna zabawa, ale również edukacyjna przygoda. Odwiedzając miejsca znane z ekranu, można dowiedzieć się więcej o historii regionu, architekturze i kulturze Mazowsza. To także doskonała okazja do integracji rodzinnej – zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą tu coś dla siebie.

Przewodnik turystyczny “Mazowsze na filmowo” został stworzony z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej i  opracowany przez Marka Szymańskiego i firmę Landbrand. Analiza autorów wykazała, że Mazowsze jest scenerią dla około stu najważniejszych polskich filmów ostatnich lat. Zabytki, krajobrazy, miasta i miasteczka Mazowsza stały się tłem dla produkcji, które dziś można zaliczyć do klasyki polskiego kina oraz najpopularniejszych seriali.

Pełny przewodnik do pobrania ze strony MROT.

 

Posty powiązane

error: Content is protected !!