Scroll Top
MFiPR puda

Grzegorz Puda, minister funduszy i polityki regionalnej; Fot.: MFiPR

Grzegorz Puda, minister funduszy i polityki regionalnej; Fot.: MFiPR

MFiPR: wzmocnienie roli samorządów tematem rozmów szefa MFiPR w Bratysławie

Minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda ma we wtorek 30 maja uczestniczyć w spotkaniu ministrów odpowiedzialnych za politykę spójności w Bratysławie – poinformował w poniedziałek PAP resort funduszy.

Rozmowy mają dotyczyć m.in. wzmocnienia roli samorządów w realizacji polityki spójności.Jak przekazało ministerstwo funduszy i polityki regionalnej, spotkanie zorganizowane z inicjatywy słowackiego ministra inwestycji, rozwoju regionalnego i informatyzacji związane jest z powołaniem przez Komisję Europejską grupy ekspertów wysokiego szczebla ds. przyszłości polityki spójności (HLG). Grupa zebrała się po raz pierwszy 31 stycznia br.

– Wnioski oraz zalecenia grupy eksperckiej będą opublikowane na początku 2024 r. – wskazało MFiPR.

Według informacji resortu, celem wtorkowego spotkania w Bratysławie jest m.in. dyskusja nad wzmocnieniem roli samorządów w realizacji polityki spójności.

– Ma to szczególne znaczenie w kontekście priorytetów związanych z cyfryzacją i zieloną transformacją, a także obecną sytuacją geopolityczną i jej wpływem na europejską gospodarkę – przekazało MFiPR.

Jak dodano, w nieformalnym spotkaniu w Bratysławie ministrów odpowiedzialnych za politykę spójności, dotyczącym przyszłości tej polityki, oprócz ministra Grzegorza Pudy wezmą udział delegacje: Bułgarii, Chorwacji, Republiki Czeskiej, Węgier, Rumunii, Słowenii, Hiszpanii (ze względu na nadchodzącą prezydencję).

– W spotkaniu uczestniczyć będzie również komisarz do spraw spójności i reform Elisa Ferreira oraz przewodniczący grupy ekspertów wysokiego szczebla ds. przyszłości polityki spójności prof. Andrés Rodriguez- wynika z informacji MFiPR.

 

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Posty powiązane

error: Content is protected !!