Scroll Top
bb straż

Fot. UMWZ

Fot. UMWZ

Milion z funduszy UE dla OSP w Białym Borze

Za milion złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Ochotnicza Straż Pożarna w Białym Borze kupi nowy wóz strażacki – poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Umowę dotacyjną podpisał dziś wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj.

Umowa została podpisana w czwartek w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Białym Borze. Dzięki unijnej dotacji OSP ma kupić średni samochód ratowniczo-gaśniczy z kamerą termowizyjną i napędem na cztery koła, który do pierwszych akcji ma wyjechać w przyszłym roku.

„Dzięki środkom unijnym sukcesywnie doposażamy Ochotnicze Straże Pożarne w regionie. To kolejny wóz, którego zakup możemy dofinansować z Regionalnego Programu Operacyjnego”  – powiedział cytowany w komunikacie UM wicemarszałek Tomasz Sobieraj.

UM poinformował, że Ochotnicza Straż Pożarna w Białym Borze pozyskała dotację z III Osi priorytetowej Ochrona środowiska i adaptacja do zmian klimatu, a dotychczas w województwie zachodniopomorskim w ramach tego działania zostało podpisanych 27 umów z OSP na łączną kwotę dofinansowania ponad 26,5 mln zł.

 

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Posty powiązane

error: Content is protected !!