Scroll Top
banknoty 100 zł

Frekwencja wyborcza zostanie nagrodzona
Fot. Michal Jarmoluk z Pixabay

Frekwencja wyborcza zostanie nagrodzona
Fot. Michal Jarmoluk z Pixabay

MRiRW: święto demokracji dodatkowe środki dla gmin

Gminy liczące do 20 tysięcy mieszkańców, z których ponad 60 proc. weźmie udział w zbliżających się wyborach parlamentarnych, mogą otrzymać dodatkowe wsparcie.

O jego formach informowali podczas konferencji prasowej minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus, minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk oraz wojewoda mazowiecki Tobiasz Bocheński.

Wsparcie dla gmin ma stanowić zachętę do aktywnego udziału mieszkańców w wyborach parlamentarnych.

– 250 tys. zł wsparcia mogą otrzymać gminy o wielkości do 20 tys. mieszkańców na działalność kół gospodyń wiejskich, zespołów ludowych lub orkiestr dętych. Zachęcamy do udziału w święcie demokracji, jakim są wybory – mówił podczas konferencji prasowej minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus.

Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk poinformował, że kolejne 250 tys. zł gmina może otrzymać na działalność zespołów sportowych.

Minister Robert Telus przypomniał ponadto, że wcześniej został ogłoszony program pn. Bitwa o Remizy, w ramach którego jest możliwość uzyskania 1 mln zł na remont lub przebudowę remizy strażackiej. Środki te może otrzymać gmina licząca do 20 tys. mieszkańców, w której frekwencja wyborcza będzie najwyższa w powiecie.

Natomiast wojewoda mazowiecki Tobiasz Bocheński zapowiedział przekazanie 1 mln złotych na zadania wybrane przez mieszkańców gminom, w których będzie najwyższa frekwencja wyborcza w danym powiecie.

Źródło informacji: MRiRW; PAP MediaRoom

Posty powiązane

error: Content is protected !!