Scroll Top
Minister infrastruktury Dariusz Klimczak podczas otwarcia nowego centrum przesiadkowego w Piotrkowie Trybunalskim;

Minister infrastruktury Dariusz Klimczak podczas otwarcia nowego centrum przesiadkowego w Piotrkowie Trybunalskim; fot. gov.pl/MI

Minister infrastruktury Dariusz Klimczak podczas otwarcia nowego centrum przesiadkowego w Piotrkowie Trybunalskim; fot. gov.pl/MI

Nowe centrum przesiadkowe w Piotrkowie Trybunalskim otwarte dla pasażerów

W Piotrkowie Trybunalskim otwarto nowoczesne Powiatowe Centrum Przesiadkowe.

W wydarzeniu, które odbyło się 12 lutego 2024 r., uczestniczył minister infrastruktury Dariusz Klimczak. – Stworzono miejsce ważne zarówno z punktu widzenia pasażera, jak i przedsiębiorców zajmujących się przewozem osób. Jestem przekonany, że Powiatowe Centrum Przesiadkowe będzie tętniło życiem, także dzięki usługom pozatransportowym – powiedział minister D. Klimczak.

Pasażerowie korzystający z nowego centrum przesiadkowego zyskali do dyspozycji wyremontowany budynek dworca z poczekalniami, a kierowcy – miejsce wygodnego odpoczynku. Powstał również taras widokowy. W budynku pojawią się także punkty gastronomiczne i usługowe. Obiekt jest w pełni przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Budowa Powiatowego Centrum Przesiadkowego była podzielona na dwa etapy.

W ramach pierwszego, zakończonego w ubiegłym roku, powstał plac manewrowy, zadaszone stanowiska przyjazdów i odjazdów autobusów, ławki i oświetlenie. Drugi etap polegał na wyremontowaniu budynku starego dworca PKS.

Inwestycję, której koszt całkowity wyniósł około 8,5 mln zł (3,5 mln zł etap pierwszy i 5 mln zł etap drugi), zrealizowało starostwo powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim. 3,6 mln zł pozyskano z budżetu państwa.

Z centrum przesiadkowego w Piotrkowie Trybunalskim korzysta już ok. 50 przewoźników, realizujących dziennie blisko 300 kursów na terenie powiatu piotrkowskiego, województwa łódzkiego oraz całego kraju, a także wykonywających przewozy międzynarodowe.

 

Źródło informacji: MI; PAP MediaRoom

Posty powiązane

error: Content is protected !!