Scroll Top
lampa ulica

EC - Audiovisual Service

EC - Audiovisual Service

Samorządy z Podlasia mogą wnioskować o środki na wymianę oświetlenia ulicznego

Na Podlasiu rozpoczął się nabór wniosków na dofinansowanie efektywnego energetycznie oświetlenia ulicznego lub w obiektach użyteczności publicznej. Do rozdysponowania jest 16 mln zł.

Zarząd Województwa Podlaskiego ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie projektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Chodzi o wsparcie finansowe inwestycji, dzięki którym o co najmniej 30 proc. zmniejszy się zapotrzebowanie na energię elektryczną.

Samorządy mogą uzyskać środki m.in. na: wymianę oświetlenia ulicznego, wymianę oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego obiektów użyteczności publicznej oraz montaż lub modernizację systemu zarządzania oświetleniem.

– Dzięki tym pieniądzom gminy mogą wymienić przestarzałe oświetlenie uliczne, dokonać montażu lub modernizacji systemu zarządzania oświetleniem, który np. reguluje włączanie oświetlenia ulicznego. Dodatkowo premiowane będą przedsięwzięcia realizowane na obszarach miejskich – powiedział, cytowany w komunikacie urzędu, marszałek Artur Kosicki.

O wsparcie można się ubiegać na projekty realizowane na terenie całego województwa, w tym na obszarze Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego. Nabór wniosków trwa od 3 do 19 kwietnia. W puli konkursu jest 16 mln zł. Poszczególne projekty mogą uzyskać dofinansowanie do 85 proc. wartości zadania.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Posty powiązane

error: Content is protected !!