Scroll Top
koło łowieckie "Przepiórka"

fot. ZO PZŁ Radom

fot. ZO PZŁ Radom

Szczęśliwy finał poszukiwań 68-latka z gminy Sienno

PZŁ informuje o szczęśliwym zakończeniu poszukiwań 68-letniego mieszkańca gminy Sienno. Zaginiony mężczyzna został odnaleziony na terenie lasu i bezpiecznie przekazany pod opiekę rodziny.

W akcję poszukiwawczą zaangażowali się policjanci, Straż Leśna oraz myśliwi z Koła Łowieckiego „Przepiórka”.

Poszukiwania rozpoczęły się 25 sierpnia, kiedy to policjanci otrzymali zgłoszenie od zaniepokojonego syna zaginionego. Jak ustalono, 68-latek w sobotni poranek wyruszył ciągnikiem rolniczym w stronę lasu, jednak nie wrócił do domu, ani nie skontaktował się z rodziną. Dodatkowe informacje zebrane przez funkcjonariuszy wskazywały na to, że mężczyzna mógł mieć problemy z poruszaniem się.

Do działań poszukiwawczych natychmiast przystąpiły Straż Leśna oraz myśliwi z  Koła Łowieckiego „Przepiórka”, którzy dzięki doskonałej znajomości terenu odegrali kluczową rolę w odnalezieniu zaginionego. W tym samym czasie Policja prowadziła działania w okolicznych szpitalach, aby upewnić się, że zaginiony nie trafił pod opiekę medyczną.

Dzięki zaangażowaniu i współpracy wszystkich służb, a szczególnie strażaków ochotników, jak zauważa prezes KŁ „Przepiórka” Zbigniew Figura, mężczyzna został odnaleziony przez myśliwych z Koła Łowieckiego „Przepiórka”. Policjanci, którzy dotarli na miejsce, potwierdzili tożsamość 68-latka, a po udzieleniu mu pierwszej pomocy, przekazali go w ręce rodziny.

Znajomość terenu oraz odpowiedni sprzęt odgrywają kluczową rolę w akcjach poszukiwawczych zaginionych osób w lesie. Myśliwi kolejny raz udowodnili, że są grupą społeczną, która posiada nieocenioną wiedzę o trudno dostępnych obszarach, co znacznie zwiększa szanse na szybkie i skuteczne odnalezienie zaginionych. Dzięki ich doświadczeniu i znajomości terenu, poszukiwania mogą być precyzyjniej ukierunkowane, co skraca czas akcji i minimalizuje ryzyko dla osób zaginionych. Dodatkowo, nowoczesny sprzęt, taki jak terenowe samochody,  drony, GPS, czy odpowiednie środki łączności, pozwalają  na sprawną koordynację działań i lepsze zabezpieczenie terenów poszukiwań, co jest niezbędne w trudnych warunkach leśnych.

– PZŁ, zgodnie ze swoją strategią, włącza się również w budowanie skutecznego systemu ochrony ludności i obrony cywilnej jako potwierdzenie odpowiedzialności myśliwych za bezpieczeństwo państwa i lokalnych społeczności. Dlatego tak ważny jest czynny udział przedstawicieli PZŁ  w budowaniu Strategii Bezpieczeństwa Narodowego RP. Chciałbym bardzo podziękować i pogratulować myśliwym z Koła Łowieckiego Przepiórka. Wasza postawa jest godna najwyższego uznania i stanowi wzór do naśladowania – podkreśla Łowczy Krajowy Eugeniusz Grzeszczak.

 

Źródło informacji: komunikat prasowy PZŁ

 

Posty powiązane

error: Content is protected !!