Scroll Top
euro

Kiedy Polska otrzyma należne środki z KPO?
Fot. Domas z Pixabay

Kiedy Polska otrzyma należne środki z KPO?
Fot. Domas z Pixabay

Wiceminister J. Szyszko w Brukseli o przyspieszeniu inwestycji z funduszy strukturalnych i z KPO

Realizacja inwestycji z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej oraz Krajowego Planu Odbudowy to tematy rozmów wiceministra funduszy i polityki regionalnej Jan Szyszko z przedstawicielami Komisji Europejskiej.

Wiceminister rozpoczął w poniedziałek dwudniową wizytę w Brukseli (29-30 stycznia).

– Dwa dni rozmów z Komisją Europejską o wypłacie funduszy europejskich należnych Polsce. Cel jest jasny: szybkie nadrobienie zaległości i wypłaty płynące szerokim strumieniem – mówi wiceminister funduszy i polityki regionalnej Jan Szyszko.

Wiceminister Jan Szyszko spotka się Magdaleną Kopczyńską, Dyrektorem Generalnym ds. Transportu i Mobilności w Komisji Europejskiej. Tematem rozmów będą m.in. polskie priorytety w trwającym trzecim naborze z instrumentu „Łącząc Europę” (CEF) Transport, a także przedstawienie planów polskiej prezydencji w Radzie UE w zakresie Instrumentu CEF. Kwestie te będą także poruszone podczas spotkania z Heraldem Ruijtersem, zastępcą Dyrektora Generalnego z Dyrekcji Generalnej ds. Mobilności i Transportu (MOVE). Tematem rozmów z Emmą Toledano, dyrektor z Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej (REGIO) będą inwestycje infrastrukturalne, w tym m.in. budowa dróg i modernizacja placówek podstawowej opieki zdrowotnej realizowanych z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS).

Podczas pobytu w Brukseli wiceminister FiPR będzie także rozmawiał z Piotrem Serafinem, Stałym Przedstawicielem Polski przy UE oraz przedstawicielami biur polskich regionów. Tematem rozmów będzie kwestia przygotowania przygotowań do prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej oraz sprawy aktualnie toczące się na agendzie UE.

 

Źródło informacji: MFiPR; PAP MediaRoom

Posty powiązane

error: Content is protected !!