Scroll Top
Konferencja prasowa Pauliny Hennig-Kloski, minister klimatu i środowiska i Witolda Kossa, dyrektora generalnego Lasów Państwowych;

Konferencja prasowa Pauliny Hennig-Kloski, minister klimatu i środowiska i Witolda Kossa, dyrektora generalnego Lasów Państwowych; fot. www.gov.pl/web/klimat/

Konferencja prasowa Pauliny Hennig-Kloski, minister klimatu i środowiska i Witolda Kossa, dyrektora generalnego Lasów Państwowych; fot. www.gov.pl/web/klimat/

Zmiana dyrektora Lasów Państwowych

Minister Paulina Hennig-Kloska przedstawiła nowego Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. Stanowisko to objął Witold Koss.

– Dziś wkracza nowa filozofia myślenia o lasach, o drzewach, o przyrodzie i środowisku – podkreśliła szefowa resortu klimatu i środowiska 10 stycznia 2024 r. podczas konferencji prasowej w MKiŚ. – Mam przyjemność poinformować Państwa, że przed chwilą wręczyłam powołanie na stanowisko Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych panu Witoldowi Kossowi. Jest to dzień, na który wszyscy czekaliśmy. Dziś wkracza nowa filozofia myślenia o lasach, o drzewach, o przyrodzie i środowisku – powiedziała szefowa resortu klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska. – Dziś chcemy zmienić myślenie o polskich lasach. Nie możemy patrzeć na nie tylko i wyłącznie przez pryzmat ekonomii i zysków. Chcemy przywrócić lasom funkcję społeczną, środowiskową, przyrodniczą. Funkcję, która towarzyszy lasom od zarania dziejów i która powinna niezmiennie z nami pozostać. To nasze dziedzictwo i nasz skarb. Musimy dbać o lasy, aby przekazać je następnym pokoleniom – podkreśliła.

Minister Paulina Hennig-Kloska podczas konferencji wskazała także, że do Lasów Państwowych powinna powrócić również transparentność ich funkcjonowania jako instytucji publicznej. Nie mam wątpliwości, że Pan Witold Koss jest gotowy, aby zmierzyć się ze wszystkimi wyzwaniami i sprostać oczekiwaniom społecznym – dodała.

– Lasy Państwowe to nasz skarb narodowy, wymagający szczególnej troski – nie tylko leśników, ale również całego społeczeństwa – wskazał nowy Dyrektor Generalny Lasów Państwowych, Witold Koss, dziękując za powierzenie tej funkcji. – Osiągnięcie celów nie będzie jednak możliwe bez współpracy i szerokiego porozumienia wszystkich środowisk na zasadach otwartości, transparentności i dialogu. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za polskie lasy – powiedział.

Nowy Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Witold Koss jest absolwentem Technikum Leśnego w Tucholi. W 1987 r. ukończył studia na Wydziale Leśnym Akademii Rolniczej w Poznaniu. Po ich ukończeniu pracował w Nadleśnictwie Dębno. W latach 1996-1999 pełnił funkcję dyrektora zakładu przemysłu drzewnego. W 1999 r. został inżynierem nadzoru, a później zastępcą nadleśniczego Nadleśnictwa Bogdaniec. W latach 2009-2015 był dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie. Po odwołaniu, w 2015 r. był nadleśniczym Nadleśnictwa Skwierzyna, a następnie inżynierem nadzoru w Nadleśnictwie Dębno.

 

Źródło informacji: MKiŚ;  PAP MediaRoom

Posty powiązane

error: Content is protected !!