Scroll Top

Życie wsi

Clear Filters

Ministerstwo Rozwoju i Technologii przygotuje (kiedyś) projekt, który ureguluje kwalifikacje osób uprawnionych do czynności klasyfikacyjnych w ramach gleboznawczej klasyfikacji gruntów.

Zamiast tracić czas na stanie w kolejce w urzędzie, możesz załatwić sprawy urzędowe w zaciszu swojego domu – przez internet. Czy to możliwe? Oczywiście!

W czwartek 29.02.2024 br. Komisja Europejska wydała pozytywną ocenę pierwszego wniosku Polski o płatności z Funduszu Odbudowy.

Najniższe świadczenia emerytalne i rentowe zostają podwyższone do kwoty 1.780,96 zł.

Premier Donald Tusk spotkał się z Premier Łotwy Eviką Siliną, która złożyła pierwszą oficjalną wizytę w Polsce. Głównym tematem rozmów były kwestie związane z bezpieczeństwem w regionie.

Centrum Informacyjne Senatu przekazuje, że w czwartek, 29 lutego br. w Pradze odbył się Szczyt Przewodniczących Parlamentów Państw V4 i Ukrainy z udziałem marszałek Senatu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny nałożył blisko 2,5 mln zł kary na Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Atex.

Już po raz drugi badacze z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie sprawdzili, czy istnieje związek między budową stacji bazowych (BTS) a cenami nieruchomości znajdujących się w ich sąsiedztwie.

W tym roku GDDiK planuje złożenie wniosków o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla 33 odcinków dróg krajowych o łącznej długości ponad 466 km.

error: Content is protected !!