Z Orlika na Stadion to największy w Polsce turniej piłkarski dla młodzieży.
Fot. RoboMichalec z Pixabay
Z Orlika na Stadion to największy w Polsce turniej piłkarski dla młodzieży.
Fot. RoboMichalec z Pixabay
MSiT: Wystartowały zapisy drużyn do II edycji turnieju piłkarskiego Z Orlika na Stadion
Do 30 czerwca 2025 r. nauczyciele wychowania fizycznego, animatorzy sportu, przedstawiciele klubów, szkółek i akademii piłkarskich, trenerzy oraz prowadzący zajęcia w programie Aktywna Szkoła mogą zgłaszać drużyny do II edycji turnieju Z Orlika na Stadion.
Z Orlika na Stadion to największy w Polsce turniej piłkarski dla młodzieży. Do rywalizacji mogą przystąpić drużyny dziewcząt i chłopców z całego kraju w trzech kategoriach wiekowych: U-13 (rocznik 2013), U-14 (rocznik 2012) oraz U-15 (rocznik 2011).
Drużyny mogą zgłaszać animatorzy sportu, przedstawiciele klubów, szkółek i akademii piłkarskich, trenerzy oraz prowadzący zajęcia w programie Aktywna Szkoła. Zgłoszeń drużyn dokonuje się poprzez stronę: https://system.zorlikanastadion.pl/login. Szczegóły nt. zgłoszeń są dostępne w Regulaminie Turnieju.
W I edycji turnieju Z Orlika na Stadion w 2024 roku aktywnie wzięło udział ok. 43 000 uczestników (8 300 dziewcząt i 34 700 chłopców), ponad 4 300 trenerek i trenerów zgłosiło drużyny do turnieju, 5 500 drużyn wystąpiło w co najmniej jednym meczu eliminacyjnym, rozegrano ok. 10 000 spotkań, zgłosiło się ponad 1 000 organizatorów turnieju. Główne turnieje eliminacyjne rozgrywane były na Orlikach wybudowanych z programu Moje Boisko Orlik 2012.
Źródło informacji: MSiT; PAP MediaRoom














