Scroll Top
owce wełna skarpetyWiedeńskie owce w nowej roli, promują projekt ekologiczny

Przed tegoroczną Wielkanocą owce z farmy fotowoltaicznej w Wiedniu występują w nowej roli.

Co prawda, są już na farmie od 2021 r., ale teraz zostały ambasadorami nowego projektu ekologicznego. Wiedeńskie przedsiębiorstwo energetyczne i największy dostawca energii w Austrii Wien Energie proponuje skarpety z ich wełny.

Zwierzęta na największej farmie fotowoltaicznej przy ulicy Schafflerhofstraße w Wiedniu pełnią funkcję „ekologicznych kosiarek” przyczyniając się do odrodzenia terenu, w który ingerował człowiek. Stado czarno-brązowych i białych owiec górskich pielęgnuje tereny zielone o powierzchni 12,5 ha od kwietnia do października. 150 owiec może chronić się pod panelami, które są zamontowane wyżej niż zwykle, zapewniając zwierzętom doskonały cień przed słońcem i ochronę przed deszczem.

Połączenie fotowoltaiki i przestrzeni życia zwierząt hodowlanych w 22. dzielnicy austriackiej stolicy Donaustadt wprowadza teraz ciepły i przytulny aspekt do wiedeńskich gospodarstw domowych. To dzięki skarpetom z ich wełny. Owce stały się ambasadorami marki Wien Energie w zakresie ekspansji fotowoltaicznej.

We współpracy z DJ Anną Ullrich, Wien Energie i owce zwracają uwagę na innowacyjne formaty zrównoważonego zarządzania energią. Wspólnie z regionalnymi producentami wyprodukowano w tym celu 200 par skarpet z wełny owczej, wykorzystując ją w sposób zrównoważony.

Skarpety zostały zaopatrzone w kody QR, za którymi kryje się treść filmów o zwierzętach. Są one przedmiotem loterii online poprzez kanały Wien Energie i Anny Ullrich na Instagramie i Facebooku.

Wiedeńska Wien Energie zarządza na farmie około 25.000 modułów fotowoltaicznych. Produkują one rocznie około 12 gigawatogodzin energii, a uzyskana energia może zasilić w energię ekologiczną prawie 5.000 wiedeńskich gospodarstw domowych.

Źródło informacji: Vienna Offices; PAP MediaRoom

 

Źródło informacji: Vienna Offices

Posty powiązane

error: Content is protected !!